Search
Close this search box.

Ripple a Archax se spojily pro tokenizaci pomocí XRPL

Ripple a Archax rozšířily svou stávající spolupráci, která by měla v nadcházejícím roce přinést tokenizovaná reálná aktiva (RWA) v hodnotě stovek milionů dolarů do XRP Ledger (XRPL) a etablovat XRPL jako jeden z předních blockchainů pro tokenizaci RWA.

Poskytovatel podnikových blockchainových a krypto řešení, populárně známý pro digitální aktiva XRP, poprvé vstoupil do partnerství se společností Archax v roce 2022, kdy Archax spolupracoval se společností Metaco a nabízel svým klientům služby úschovy digitálních aktiv. Společnost Metaco získala společnost Ripple v polovině roku 2023.

Archax je první burza, broker a správce digitálních aktiv regulovaný úřadem Financial Conduct Authority ve Spojeném království. Archax pomáhá finančním institucím tokenizovat jejich finanční RWA.

Finanční instituce si mohou vybrat XRPL k tokenizaci svých RWA

Díky nové dohodě mezi společnostmi Ripple a Archax si finanční instituce budou moci vybrat XRPL k tokenizaci svých RWA, což vytvoří příležitosti pro řadu navazujících případů použití těchto aktiv.

XRPL je veřejný decentralizovaný blockchain vrstvy 1 s otevřeným zdrojovým kódem. Díky vestavěným funkcím, jako je tokenizace, nativní decentralizovaná burza a funkce dodržování předpisů, je XRPL postaven tak, aby poháněl případy finančního použití na institucionální úrovni.

Jako první a jediná burza digitálních cenných papírů, správce a makléř regulovaná FCA má Archax jedinečnou pozici k tomu, aby svým klientům poskytoval prostředky k získání výhod DeFi prostřednictvím tokenizace RWA.

XRPL poskytuje pevný základ pro tokenizaci RWA a DeFi na institucionální úrovni díky své prokázané spolehlivosti, efektivitě a plánu komplexních funkcí, jako je automatizovaný tvůrce trhu (AMM), který je v současné době k dispozici na XRPL, stejně jako nadcházející decentralizovaný identifikátor (DID), schopnost víceúčelových tokenů (MPT), úvěrový protokol a Oracles.

Za posledních deset let byla XRPL domovem více než 1 000 projektů, které od roku 2012 zpracovaly více než 2,8 miliardy transakcí bez selhání nebo narušení bezpečnosti a podporovaly více než 5 milionů aktivních peněženek se sítí více než 120 validátorů.

Markus Infanger, viceprezident společnosti RippleX, řekl: „Naše odvětví je na začátku další velké fáze přijetí, ve které technologie blockchain přinese skutečný užitek na finančních trzích ve velkém měřítku. Společnost Ripple je nadšená, že vidí, jak ožívá vize společnosti Archax o podpoře přijetí technologie blockchainu a digitálních aktiv mezi finančními institucemi a zároveň dále zdůrazňuje důvěryhodnost XRPL jako jednoho z předních blockchainů pro tokenizaci RWA.

Graham Rodford, generální ředitel společnosti Archax, uvedl: „Dosáhli jsme bodu zlomu pro mainstreamové přijetí digitálních aktiv pro případy použití v reálném světě. V případech použití, jako je tokenizace RWA, je jasná reálná užitečnost pro provozní efektivitu, přístup na likvidní trhy a transparentnost, která je kryptoměnám vlastní, a Archax již tokenizoval aktiva, jako jsou akcie, dluhové nástroje a fondy peněžního trhu. Finanční instituce to nyní chápou a my jsme nadšeni, že jim můžeme pomoci přijmout tuto technologii tím, že převedeme jejich aktiva na XRPL.“

Partnerství bylo oznámeno na XRP Ledger APEX 2024, největším každoročním summitu XRPL, který se koná ve dnech 11. až 13. června 2024 v Amsterdamu.

Zdroj: financefeeds.com

Zdroj: CRYPTO WORLD NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS