Search
Close this search box.

ROCKový formát Metro ON Line spojil komunity z jiných světů

To o čem se diskutovalo v Popradu 20.-21.6.2024 na METRO ROCKLine, ovlivní mnohé. Nejen na Slovensku, ale i v zahraničí. O změně paradigmatu způsobu bydlení a přístupu k budování městských čtvrtí se shodlo několik. O tom, jak se v příštích letech bude měnit energetická, mobilní či komunikační infrastruktura v budovách a městech, padly jasné představy.

Zásadní změna která pozitivně zasáhne planetu musí přijít skokově, ne postupným vylepšováním již vymyšleného“ Touto myšlenkou oslovil Arash Azami více než 550 účastníků konference, která podle organizátorů má příští rok ambici pokořit čísla z roku 2019. Té se tehdy zúčastnilo více . Komunity, které propojí, budou stále výrazněji zastoupeny i zahraničními účastníky.

Tak jako telekomunikační operátor Slovanet – generální partner konference bezpečně propojuje lidi, budovy, nemocnice, fabriky a celé korporace, tato konference propojí významné zástupce různorodých oblastí průmyslu, které si mají co navzájem nabídnout. „Specializace v samostatných technických workshopech je i nadále velmi potřebná, ale právě interdisciplinární různorodost hlavního formátu je něco, co dává účastníkům nové impulsy pro potenciální skokové změny k lepšímu.“, dodává organizátor Ján Michlík.

Proto často technologicky sofistikovaným inovacím, kde chybí v centru pozornosti člověk, uniká hlavní myšlenka přínosu pro lepší život lidí na této planetě. To se často projeví vysokými investicemi do digitalizace a automatizace, která však mnohdy nepřinese požadované výsledky. O tom jak to dělat s citem a co nejefektivněji pro následné nasazení umělé inteligence, přiblížil ve své přednášce inovátor roku 2023 v ČR Libor Bešenyi.

A právě na výzkumu jednoho z řečníků konference pákistánského původu Farhada Nazira se ukazuje, že Slovensko je ideální zemí pro turismus, který umí být zároveň digitální očistou pro duši člověka. Paradoxně ti samí IT specialisté se v Popradu jednohlasně shodli, že tento potenciál naší země je třeba naplno rozvíjet. A jako turismus potřebuje správně využít data a digitální technologie k jeho maximální podpoře (marketing, targeting, monitoring..), představil ve svém vystoupení státní tajemník pro cestovní ruch Marek Harbuľák.

“Je třeba si uvědomit, že dnes je na planetě online téměř všechno. Slovensko může v tomto digitálním prostředí prorazit jako vzácná perla, po které bude toužit většina světa. Třeba se však na to dobře připravit.“, dodává Ján Michlík.

Kompletní program technologické konference Metro ON/ROCK Line 2024, další důležité informace a fotky naleznete na odkazu www.metroonline.sk

Zdroj: EVENT WORLD NETWORK NEWS  

Zdroj: B2B NETWORK NEWS