Přeskočit na obsah

Rogers tvrdí, že v Kanadě byl zahájen první pokus o segmentování sítě

Kanadská telekomunikační společnost Rogers Communications uvedla, že úspěšně otestovala technologii segmentování sítě 5G a uvedla, že se jedná o první celostátní živý test této technologie v Kanadě.

Rogers testoval technologii 5G network slicing v Torontu, Montrealu a Vancouveru ve spolupráci se švédským dodavatelem Ericsson na firemní síti 5G Standalone (SA), která byla spuštěna v roce 2022.

„Jako jediný operátor, který vlastní skutečně národní rádiovou přístupovou síť, máme bezkonkurenční výhodu v segmentování sítě, abychom zákazníkům nabídli konzistenci a spolehlivost pro kritické aplikace od pobřeží k pobřeží,“ řekl Ron McKenzie, ředitel pro technologie a informace ve společnosti Rogers. „Segmentování sítí posílí služby pro veřejnou bezpečnost, rezidenční a obchodní sektory a dále zlepší náš každodenní život poskytováním ještě cílenější a spolehlivější podpory pro základní aplikace,“ dodal výkonný ředitel.

Rogers uvedl, že letos použije technologii síťového segmentování, aby nabídl specializovaný segment sítě pro první zasahující pracovníky, aby měli v síti prioritu. Společnost také využije tuto technologii k oddělení pevného a mobilního provozu ve své národní síti 5G a urychlí rozšíření domácího bezdrátového internetu 5G do více venkovských a vzdálených komunit po celé Kanadě, což telekomunikační společnosti umožní optimalizovat a vyhradit toky provozu, aby zajistil spolehlivější služby pro rezidenční i mobilní uživatele.

Poskytování technologie segmentování sítě 5G je součástí víceletého partnerství mezi Rogers a Ericsson.

Rogers také zdůraznil, že jeho síť 5G v současné době pokrývá více než 2 200 komunit po celé Kanadě.

Základní síť Rogers 5G SA byla od základu postavena na cloudových nativních technologiích, které umožňují pokročilejší bezdrátové funkce, jako je ultra nízká latence, segmentování sítě a mobilní okrajové výpočty, poznamenal operátor. Možnosti sítě 5G SA umožňují společnosti Rogers dodávat zákazníkům nové služby, jako jsou vyhrazené privátní sítě, aplikace veřejné bezpečnosti a přístup k okrajovým výpočtům pro spotřebitelské aplikace AR/VR.

V listopadu 2023 si společnost Rogers Communications zajistila celostátní spektrum 5G a získala spektrum 3,8 GHz ve třetí aukci spektra 5G v zemi.

Telekomunikační společnost získala 40,5 MHz spektra 3,8 GHz ve 172 regionech dostupných v aukci spektra. Získané 3,8 GHz doplní spektrum v pásmu 3,5 GHz, které Rogers aktuálně drží. Toto spektrum pokrývá nejen městské oblasti, ale zahrnuje také venkovské a domorodé komunity po celé zemi.

Zdroj: rcrwireless.com

Obrázek: Pixabay

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS