Přeskočit na obsah

Rusko zakázalo nákup zahraničního softwaru pro kritickou infrastrukturu

Ruská vláda zakázala nákup zahraničního softwaru pro významné projekty kritické infrastruktury.

Prezident Vladimir Putin podepsal dekret s účinností od 31. března

Zákazníci v Rusku si nemohou zakoupit takový software, „aby jej mohli používat na svých vlastních významných stránkách kritické informační infrastruktury Ruské federace“, stejně jako „služby nezbytné pro použití takového softwaru na těchto místech“, bez souhlasu orgánu pověřeného vládou Ruské federace, uvádí se v dokumentu.

Kritická infrastruktura, jak poznamenala ruská státní tisková agentura TASS, zahrnuje informační systémy a telekomunikační sítě klíčové pro provoz zdravotnictví, zpracovatelský průmysl, komunikace, dopravu, energetiku, finanční sektor a komunální zařízení.

Tento krok přichází v době, kdy Evropa, USA, Tchaj-wan a další prosazují tvrdé sankce proti Rusku za jeho nevyprovokovanou invazi na Ukrajinu. Řada společností zašla dále, než požadují sankce, a zcela se stáhly z Ruska – včetně Netflix, Sabre, Ericsson, PayPal, Mastercard a Visa. Cisco, Google, Microsoft a Oracle patří mezi ty, které ukončily nové prodeje.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Veletrh URBATECH 2023

První ročník veletrhu pro města a obce URBATECH, proběhne na Výstavišti České Budějovice v termínu 30. 3. – 1. 4. 2023. Významnou součástí bude i

Číst dále »
Generated by Feedzy