Přeskočit na obsah

Samsung bude patrně vyrábět čipy pro zcela samořízené vozy Tesla

Největší světový výrobce paměťových čipů, jihokorejská společnost Samsung Electronics, bude pravděpodobně vyrábět čipy nové generace pro zcela samořízené vozy americké automobilky Tesla. Informoval o tom na svém webu deník The Korea Economic Daily. Loni se Tesla domluvila na obdobné spolupráci s tchajwanskou společností TSMC.

Čipy Samsungu budou součástí nové výpočetní jednotky, kterou Tesla nazývá Hardware 5 (HW 5.0). Její sériovou výrobu plánuje za tři až čtyři roky, napsal korejský deník s odvoláním na zdroje z odvětví. Loni si Tesla jako partnera pro výrobu čipů pro HW 5.0 vybrala TSMC.

Nyní automobilka plánuje spolupracovat s oběma podniky, případně by mohla od TSMC zcela přejít k Samsungu. „Rozdělení výroby čipů příští generace mezi obě firmy je však pravděpodobnější,“ uvedl jeden ze zdrojů.

Ke změně pomohla květnová návštěva výkonného předsedy Samsung Electronics I Če-jonga ve Spojených státech. Ve výzkumném centru Tesly v kalifornském městě San Jose se I Če-jong setkal s šéfem Tesly Elonem Muskem. Podle zdrojů mu nabídl takové podmínky, včetně výhodných smluvních cen, že Musk nemohl odmítnout. I Če-jong je dědicem celé skupiny Samsung.

Jihokorejský Samsung dříve dodával předchozí typy čipů pro vozy Tesla s určitou mírou autonomie. Autonomních vozidel existuje šest úrovní – od nuly do pěti. Nejpokročilejší je plně autonomní vůz.

TZ

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy