Přeskočit na obsah

Saúdskoarabská univerzita pilotuje autonomní doručovací službu

Univerzita vědy a technologie krále Abdulláha (Kaust) v Saúdské Arábii pilotuje samořídící doručovací službu na poslední míli.

Zkoušku provádějí specialisté na robotiku a autonomní technologie Teksbotics (Asie) a UISEE.

Projekt doručovacích vozidel bez řidiče má za cíl propojit se s místním online elektronickým obchodem v Saúdské Arábii a poskytovat cenově dostupné a pohodlné autonomní doručovací služby.

Obyvatelé místní komunity mohou komunikovat s dodávkovým vozidlem prostřednictvím textových zpráv mobilního telefonu a dotykové obrazovky nainstalované na karoserii vozidla a dokončit expresní doručovací službu. V budoucnu se autonomní rozvozové vozidlo rozšíří do dalších měst a míst.

Toto vozidlo je založeno na autonomním doručovacím vozidle Teksbotics UNO, které je speciálně navrženo pro trh na Středním východě, a na řešení služeb autonomního řízení UiBox smart city od UISEE.

Vozidlo přesně detekuje osoby a předměty při autonomní jízdě na otevřených silnicích a dokončuje celý proces doručovací služby, což zajišťuje bezpečné doručení balíků na místo určení.

Jako jeden z největších hongkongských poskytovatelů řešení pro autonomní řízení a také strategický partner mnoha projektů bez řidiče si společnost Teksbotics klade za cíl pomáhat zákazníkům automatizovat dopravu, distribuci a hlídkování.

Od založení Laboratoře inovací služeb Smart City Autonomous Driving společně se strategickými partnery v září loňského roku UISEE spolupracovala se společnostmi Teksbotics, YTO Express, ZTO Express a SF Express na realizaci řady inovačních projektů v tuzemsku i v zámoří.

Kaust Smart and Community Life společně provádí pilotní projekty s vlastním řízením a doručováním pomocí dronů s Národní jednotkou digitální transformace (NDU) za účelem výměny znalostí v oblasti digitální transformace a nově vznikajících technologií a také přispění k realizaci plánu digitálního přijetí Království Vision 2030.

Kaust představil samořídící raketoplány na svém kampusu v roce 2019, stal se průkopníkem v přijímání autonomních vozidel v Saúdské Arábii a chce být živou laboratoří pro digitální transformaci a inovace.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy