Přeskočit na obsah

SECURITAS ČR slaví 30 let. 80 % základní ostrahy chce nahradit operátory technologií

SECURITAS ČR slaví 30 let existence na trhu. Od svého založení v listopadu 1991, kdy si vystačila s malým ovládacím pultem napojeným na telefonní síť s několika tlačítky, prodělala společnost obrovský vývoj jak v růstu počtu pracovníků a celkového obratu, tak v šíři nasazených technologií. Dnes má SECURITAS ČR celkový obrat 1,5 miliardy Kč, zaměstnává 2000 pracovníků, disponuje nejmodernějším operačním centrem se 47 operátory, má vozový park čítající 170 vozidel a střeží 13 000 objektů v České republice.

SECURITAS ČR, pobočka globální společnosti Securitas AB, byla založena v roce 1991, od roku 2011 je největší bezpečnostní agenturou v České republice. Agentura chce výhledově nahradit 80 % základních strážných specialisty ovládajícími inteligentní kamerové systémy, elektronické recepce a vrátnice, technologie IoT a analýzu velkých dat.

„Jsem hrdý na to, že v tradičně konzervativním oboru si SECURITAS ČR za 30 let existence vybudovala pozici technologického leadera. V tomto trendu chceme pokračovat i do budoucna,“ říká generální ředitel společnosti Pavel Adamovský. „Očekávám, že v dlouhodobém výhledu až 80 % základních strážných nahradí specialisté ovládající pokročilé zabezpečovací systémy. Proto se spolu s nasazením nových technologií silně zaměřujeme na rekvalifikaci a vzdělávání našich zaměstnanců. Základní lidské hodnoty, kterými jsou čestnost, ostražitost a užitečnost, však jako společnost budeme vyznávat i nadále.“

V současnosti nabízí SECURITAS ČR celou řadou vyspělých technologických řešení. Kromě rostoucího počtu kamer RVS (nyní 750), které již zvládají pokročilé videoanalytické funkce a díky okamžité hlasové intervenci operátora představují v podstatě 100% efektivní videodohled, nabízí agentura například řešení e-recepce a e-vrátnice. Pandemická situace zase vedla k expertíze v oblasti automatického měření tělesné teploty osob nebo dodržování kapacitních limitů v prodejnách. Sběr a analýza velkých dat povede k tzv. prediktivní bezpečnosti, která umožní podstatně přesnější návrhy služeb a řešení.

TZ

Zdroj: IT SECURITY NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy