Přeskočit na obsah

Singapur a Shenzhen posilují iniciativu inteligentních měst

Singapurské ministerstvo komunikací a informací (MCI) a Infocomm Media Development Authority (IMDA) uzavřely osm memorand o porozumění (MoU) s klíčovými partnery z čínského města Shenzhen a zahájily 14 nových společných projektů souvisejících s chytrým městem.

Byly oznámeny na 4. zasedání smíšeného implementačního výboru (JIC) iniciativy Smart City Initiative (SCI) Singapur-Čína (Shenzhen).

Osm memorand o porozumění bylo podepsáno na setkání SCI JIC v Shenzhenu s cílem podpořit spolupráci v řadě sektorů včetně umělé inteligence (AI), inovací a výměny talentů.

Setkání, kterému spolupředsedali stálý singapurský tajemník pro komunikaci a informace Joseph Leong a starosta městské lidové vlády Shenzhen Qin Weizhong, také představili 14 společných projektů v nově vznikajících oblastech, jako je umělá inteligence a udržitelnost. Mezi významné projekty patří využití umělé inteligence pro logistiku v elektronickém obchodování, skladování zelené energie, chytrá rehabilitační péče a řešení pro chytrá města.

K dnešnímu dni bylo zahájeno celkem 43 projektů a na zasedáních SCI JIC bylo podepsáno 29 memorand o porozumění.

„Singapur a Shenzhen sdílejí mnoho doplňkových prvků vzhledem k našemu zaměření na využití digitálních technologií pro obecné dobro a naší otevřenosti novým nápadům a talentům,“ řekl Leong. „Jsem si jistý, že iniciativa Smart City bude i nadále sloužit jako důležitá platforma pro spolupráci v oblastech zaměřených do budoucna.“

SCI byla spuštěna v roce 2019 s cílem vybudovat silnější digitální a obchodní propojení mezi Singapurem a Shenzhenem. Iniciativa se zaměřuje na tři základní pilíře spolupráce v oblasti digitální konektivity, inovací a podnikání a rozvoje výměny talentů.

SCI se snaží vytvořit příležitosti pro podniky se sídlem v Singapuru, aby využily čínský trh v oblasti Greater Bay Area, a pro čínské společnosti vstoupit na trhy jihovýchodní Asie přes Singapur.

Kromě memoranda o porozumění a společných projektů v rámci SCI je demonstrační zóna Smart City Singapur-Shenzhen společnou iniciativou, která slouží jako testovací prostor pro průkopnické technologie a řešení pro chytrá města. V zóně vznikly čtyři nové projekty zaměřené na informační technologie nové generace, digitální ekonomiku, nízkouhlíková řešení a biomedicínu.

Tyto projekty mají za cíl odemknout inovativní řešení a zavést osvědčené postupy v technologiích chytrých měst a podpořit hlubší spolupráci mezi společnostmi v Singapuru a Shenzhenu prostřednictvím sdílení znalostí a výměny talentů.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Foto: Pixabay

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS