Search
Close this search box.

Singapur investuje do širokopásmové sítě „připravené na budoucnost“

Singapurský úřad Infocomm Media Development Authority (IMDA) investuje až 100 milionů S$ do upgradu celostátní širokopásmové sítě (NBN), čímž zajistí, že zůstane „připravená na budoucnost“.

Očekává se, že se do roku 2028 zaregistruje více než půl milionu domácností a budou těžit z vyšších rychlostí až 10 Gb/s.

10Gbps konektivita

Upgrade NBN bude probíhat od poloviny roku 2024 do roku 2026. Spolu se zaváděním mobilních služeb 5G a rychlejších wifi sítí bude 10G NBN poskytovat symetričtější end-to-end 10Gbps konektivitu.

IMDA uvedla, že vysokokapacitní širokopásmová síť poskytne základ pro budoucí inovace a příležitosti a je důležité, aby Singapur investoval dopředu do základní infrastruktury připojení, i když se případy použití stále vyvíjejí a vyvíjejí, aby byly připraveny na budoucnost.

Upgradovaný NBN bude tvořit páteř budoucích aplikací a inovací rychlostí až 10krát vyšší než dnes.

IMDA zdůrazňuje, že minulé investice Singapuru do první generace NBN v roce 2006 položily základ pro spolehlivou a širokopásmovou infrastrukturu připojení. To zase podpořilo rychlé tempo digitální transformace.

Pomohlo to také podpořit ostrovní městský stát během pandemie, kdy NBN umožnila celému Singapuru bezproblémově se připojit a pokračovat v práci a učení z domova. Dnes NBN běží ve všech domácnostech, přičemž více než 85 procent obytných domů využívá služby s rychlostí alespoň 1 Gb/s.

Od prvních investic NBN uplynulo 18 let. Nová investice podpoří modernizaci jak back-endové sítě, tak front-endového uživatelského vybavení, aby umožnila až 10Gbps služby a inovativní nabídky za konkurenceschopnější ceny pro podniky a spotřebitele.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS 

Zdroj: ICT NETWORK NEWS