Search
Close this search box.

SK Telecom investuje do amerických startupů s umělou inteligencí

Korejský operátor SK Telecom investoval celkem 9,4 miliardy KRW (7,2 miliardy dolarů) do startupů s umělou inteligencí (AI) Allganize a Imprimed, uvedl místní list The Korea Economic Daily.

V rámci těchto investic vložil operátor do Allganize a Imprimed 5,4 miliardy KRW a 4 miliardy KRW.

Společnost Allganize se sídlem v Houstonu v Texasu poskytuje více než 200 firemním klientům velký jazykový model (LLM) prostřednictvím generativní umělé inteligence. Někteří ze zákazníků firmy jsou japonská Sumitomo Mitsui Finance, maloobchodní gigant Aeon Co. a Dai-ichi Life Insurance Co.

Zpráva uvádí, že firemní klienti mohou nakupovat aplikace z online trhu Allganize. Aplikace založené na LLM mohou rychle analyzovat dokumenty související s oblastmi, jako je právo, lidské zdroje a marketing, a poskytovat souhrnné informace, dodala zpráva.

Zpráva také zdůraznila, že SK Telecom plánuje zkombinovat své cloudové výpočetní technologie AI s aplikacemi Allganize, aby pokročila v LLM a rozšířila obchod s online aplikacemi.

Imprimed se sídlem v Kalifornii poskytuje personalizované předpovědi o přežití a reakci na konkrétní léčbu rakoviny. Společnost analyzuje vlastnosti rakovinných buněk a léků pacienta, aby pomohla identifikovat optimální léčbu pro pacienta.

Po této investici budou SK Telecom a Imprimed spolupracovat na vývoji modelu umělé inteligence, který by předpovídal reakce pacientů s rakovinou pomocí analýzy klinických vlastností a genetických informací, dodala zpráva.

K-AI Alliance, skupina AI startupů podporovaná SK Telecom, má v současnosti 16 společností. Aliance provozuje tři sektory – službu AI, transformaci AI (AIX) a infrastrukturu AI.

V září SK Telecom oznámil svou ambici stát se globální společností s umělou inteligencí posílením vlastní konkurenceschopnosti AI a spoluprací s partnery po celém světě.

Společnost poznamenala, že AI Infrastructure je oblastí, kde se soustředí technologické schopnosti SK Telecom. Oblast se skládá z datových center AI, polovodičů AI a několika LLM.

Do budoucna korejský operátor také plánuje využít své zkušenosti se službami AI a know-how nashromážděné na korejském trhu k vývoji služby osobního asistenta AI, která může přilákat globální zákazníky. Společnost očekává, že její partnerství s různými globálními hráči – včetně Global Telco AI Alliance – pomůže urychlit její pokrok v oblasti AI.

Zdroj: rcrwireless.com

Obrázek: Freepik

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS