Přeskočit na obsah

SK Telecom končí třetí čtvrtletí s 12,47 miliony předplatitelů 5G

SK Telecom, největší jihokorejský telekomunikační operátor, zakončil třetí čtvrtletí roku s celkovým počtem 12,47 milionu předplatitelů v segmentu 5G, což představuje meziroční nárůst o 44,1 %, uvedl operátor ve svém výkazu zisků.

Během prvních tří čtvrtletí roku SK Telecom zaznamenal čistý přírůstek 2,59 milionu zákazníků 5G. Společnost uvedla, že je na dobré cestě k dosažení cíle 13 milionů předplatitelů 5G do konce roku.

Na konci třetího čtvrtletí tvořili předplatitelé 5G operátora 53 % z celkového počtu předplatitelů mobilních tarifů, oproti 36 % na konci září 2022.

Telekomunikační společnost zakončila třetí čtvrtletí s celkovým počtem 32,83 milionu mobilních účastníků, což představuje nárůst o 3,9 % oproti třetímu čtvrtletí roku 2021.

Ve třetím čtvrtletí vzrostly příjmy z mobilních služeb telekomunikační společnosti meziročně o 1,9 % na 2,6 bilionu KRW (1,9 miliardy USD), přičemž ARPU stagnovalo na 30 633 KRW.

Mezitím čistý zisk operátora klesl o 66,7 % na 246 miliard KRW kvůli jednorázovým faktorům, včetně vyloučení zisků z ekvivalenční metody od dceřiné společnosti SK Hynix.

Provozní výnosy operátora ve třetím čtvrtletí vzrostly o 3 % na 4,3 bilionu KRW.

SK Telecom oznámil strategii, jejímž prostřednictvím se firma chce stát společností s umělou inteligencí (AI).

Generální ředitel telco Ryu Young-sang během setkání se zaměstnanci řekl, že SK Telecom se zformuje ve AI společnost AI, že zkombinuje AI se širokou škálou technologií připojení.

K dosažení nové vize představil následující tři strategie určené k inovaci svých pěti obchodních skupin.

V loňském roce společnost přeskupila své podnikání do pěti různých skupin, konkrétně pevné a mobilní telekomunikace, média, podniky, AIVERSE (AI+Universe) a propojená inteligence.

Zdroj: rcrwireless.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy