Přeskočit na obsah

SK Telecom podepsal dohodu o metaverse se společností Singtel

Společnost SK Telecom nedávno oznámila spuštění své platformy metaverse ve 49 zemích a regionech.

Největší jihokorejské telco, SK Telecom, podepsala memorandum o porozumění (MOU) s asijskou skupinou komunikačních technologií Singtel, aby společně rozvíjeli metaverse na některých asijských trzích, počínaje Singapurem.

V rámci této strategické dohody bude Singtel sdílet své 5G a další technologické znalosti v celém asijsko-pacifickém regionu, zatímco SK Telecom poskytne své poznatky z provozu své metaverse platformy v Koreji, stejně jako technologií souvisejících s metaversem.

Partneři říkají, že to zahrnuje vývoj virtuálních verzí míst v Singapuru, přizpůsobené avatary místních obyvatel a organizaci exkluzivních akcí pro zákazníky společnosti Singtel, které budou společně propagovány na trhu spotřebitelům a podnikům.

„Toto partnerství pomůže předvést ultra nízkou latenci, vysokou rychlost a stabilní konektivitu sítě Singtel, která je zásadní pro vytvoření optimálního pohlcujícího zážitku v metavesmíru. Společně s SK Telecom budeme pomáhat řídit inovace a odemykat nové případy digitálního použití v “ifland”, vytvářet příležitosti k růstu pro podniky a obohacovat zkušenosti pro spotřebitele. Jsme nadšeni, že to můžeme zahájit v Singapuru a časem expandovat po celém regionu,“ řekla Anna Yip, generální ředitelka spotřebitelské divize společnosti Singtel.

Obě společnosti budou také zkoumat možnosti spolupráce v oblastech, jako je kvantová kryptografie nebo pokročilé šifrování dat, s cílem vybudovat bezpečnější sítě proti vznikajícím hrozbám.

„Prostřednictvím spolupráce se Singtelem rozšíříme naše podnikání v oblasti metaverse do asijsko-pacifického regionu,“ řekl Ha Min-Yong, ředitel vývoje SK Telecom. “Budeme úzce spolupracovat se společností Singtel na vytvoření úspěšných příběhů pro naši službu metaverse na globálních trzích.”

Nedávno korejský operátor oznámil, že jeho platforma metaverse, „ifland“, byla současně spuštěna ve 49 zemích a regionech po celém světě. S globálním spuštěním ifland SK Telecom uvedl, že bude aktivně využívat K-pop obsah, vyvíjet obsah se zahraničními partnery a posilovat komunikační funkce, aby se z iflandu stala globální sociální metaverzní platforma.

Globální verze ifland podporuje angličtinu, čínštinu a japonštinu a je k dispozici pro uživatele chytrých telefonů Android i iOS.

Tato globální expanze iflandu přichází poté, co SK Telecom spustil svou stávající službu v korejštině v červenci 2021. Od té doby zaznamenal 8,7 milionu stažení za první rok provozu. V říjnu 2022 měl ifland 12,8 milionu uživatelů.

Začátkem tohoto měsíce japonský operátor NTT DoCoMo oznámil dohodu se společností SK Telecom o spolupráci na vylepšení jejich příslušných „inteligentních byznysů“ a také technologií komunikační infrastruktury.

V oblasti smart-life DoCoMo a SKT říkají, že budou diskutovat o společné produkci originálního obsahu pro své příslušné platformy pro distribuci videa a využijí své synergie v oblasti obchodu s videem pro rozšíření přítomnosti na globální bázi.

Ve službách souvisejících s metaverse mezitím oba operátoři plánují zvážit příležitosti ke společné produkci virtuálního obsahu, včetně 3D modelů, objemových videí a virtuálních měst, a také prozkoumat možnosti dlouhodobého propojení jejich příslušných platforem.

Zdroj: rcrwireless.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy