Search
Close this search box.

SK Telecom získává podíl v korejské firmě AI Persona

Korejský operátor SK Telecom uvedl, že získal podíl v místním AI vývojáři asistenta Persona AI s cílem spolupracovat na uvedení produktů určených ke zlepšení automatizovaných zařízení služeb zákazníkům pro podniky.

SK Telecom poznamenal, že akvizice má za cíl posílit byznys AI Contact Center (AICC), které zahrnuje různé technologie související s AI včetně automatických odpovědí, analýzy dat a rozpoznávání řeči v zákaznických centrech nebo centrech podpory za účelem zlepšení komunikace.

Persona AI využívá vlastní technologii zpracování přirozeného jazyka k vytváření AI asistentů s rozpoznáváním hlasu, hlasovým modulem a analýzou vět. Společnost nabízí 24hodinový zákaznický servis prostřednictvím chatbotů a callbotů.

SK Telecom nezveřejnil žádné finanční podrobnosti transakce, ale poznamenal, že se stal třetím největším akcionářem Persona AI.

Korejský operátor uvedl, že si klade za cíl uvést na trh nové produkty související s AI s Persona AI pomocí kiosků a robotů, kteří dokážou rozpoznat lidskou řeč.

SK Telecom také uvedl, že zkombinuje svou technologii rozpoznávání řeči s nástroji pro zpracování přirozeného jazyka Persona AI, aby vytvořil novou nabídku pro podniky.

Začátkem tohoto měsíce SK Telecom oznámil další investici ve výši 100 milionů dolarů do Antropic, společnosti zabývající se bezpečností a výzkumem umělé inteligence se sídlem v San Franciscu v Kalifornii.

Toto nové investiční rozhodnutí navazuje na předchozí investici společnosti SK Telecom Venture Capital (SKTVC), pobočky rizikového kapitálu SK Telecom se sídlem v Silicon Valley.

Korejská společnost uzavřela smlouvu o partnerství se společností Anthropic s hlavním cílem vybudovat velký jazykový model (LLM) přizpůsobený pro telekomunikační operátory. Podle podmínek smlouvy SK Telecom a Anthropic společně vyvinou vícejazyčný LLM, který podporuje jazyky včetně korejštiny, angličtiny, němčiny, japonštiny, arabštiny a španělštiny.

Partneři uvedli, že spojí odborné znalosti SK Telecom v oblasti telekomunikací s technologií AI společnosti Anthropic, včetně jejího modelu AI, který se nazývá Claude.

Společnost Anthropic uvedla, že bude spolupracovat se společností SK Telecom na doladění Claude pro konkrétní případy použití v oblasti telekomunikací, včetně zákaznických služeb, marketingu, prodeje a interaktivních spotřebitelských aplikací.

Korejský operátor a Anthropic budou také spolupracovat na uvedení vícejazyčného LLM na platformu Telco AI, kterou v současnosti buduje Global Telco AI Alliance.

SK Telecom, Deutsche Telekom, e& a Singtel nedávno vytvořily Global Telco AI Alliance s hlavním cílem vytvořit novou zákaznickou zkušenost pomocí technologie AI. Odstraněním nutnosti, aby telekomunikační společnosti budovaly své vlastní LLM, platforma Telco AI umožní členům Global Telco AI Alliance vyvíjet a nabízet služby/aplikace AI přizpůsobené jejich příslušným trhům a zákazníkům, uvedli partneři.

Minulý rok Ryu Young-sang, generální ředitel SK Telecom, řekl, že SK Telecom se chce stát společností s umělou inteligencí. Zdůraznil, že telekomunikační společnost se zformuje do společnosti AI tím, že zkombinuje AI se širokou škálou technologií konektivity.

Zdroj: rcrwireless.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS