Search
Close this search box.

Sledovanost kanálů Novy klesla za deset let na 27 procent

Podíl na sledovanosti měřených kanálů skupiny Nova za posledních deset let klesl o 4,1 procentního bodu na loňských 27,05 procenta diváků starších 15 let. Z poklesu těžila hlavně konkurenční komerční skupina Prima, která svůj podíl naopak navýšila o 5,1 bodu na 27,55 procenta. Vyplývá to z údajů Asociace televizních organizací (ATO).

Prvenství v této divácké skupině v posledních letech drží veřejnoprávní Česká televize. Její podíl se za deset let téměř nezměnil a loni se pohyboval kolem 29,89 procenta.

Nova, která 4. února oslavila 30 let od zahájení vysílání, dlouhodobě boduje u mladší divácké skupiny ve věku mezi 15 a 54 lety. Loni v této skupině získala podíl 36,1 procenta v hlavním vysílacím čase a 33,6 procenta v celodenním vysílání. Stanice celé skupiny denně zasáhly 3,930 milionu diváků starších čtyř let.

Na trhu streamovacích služeb si placená platforma Novy Voyo drží pozici v první trojce za Netflixem. Na konci minulého roku mělo Voyo 650 000 předplatitelů v Česku a na Slovensku. Sledováním videí strávili v průměru kolem 15 hodin týdně. Konkurenční Prima+, která byla spuštěna teprve na začátku minulého roku, měla loni na podzim kolem 100 000 předplatitelů.

Zpravodajský portál televize Nova TN.cz navštívilo loni měsíčně v průměru téměř 3,2 milionu reálných uživatelů. Za celý rok 2023 zpravodajský web TN.cz zaznamenal 25procentní nárůst v meziročním srovnání a dosáhl více než 229 milionů zhlédnutí videí.

TZ/ČTK

Obrázek: Pixabay

 

Zdroj: B2B NETWORK NEWS