Přeskočit na obsah

Slovenské ministerstvo obrany zasáhl kybernetický útok

Slovenské ministerstvo obrany zasáhl kybernetický útok, ke kterému se přihlásila ruská skupina, řekl ministr obrany Jaroslav Naď. Patrně kvůli tomuto incidentu přestaly fungovat webové stránky ministerstva.

Kybernetický útok Naď označil za reakci na čtvrteční návštěvu válkou zasažené Ukrajiny, kam ministr zavítal spolu se šéfem slovenské diplomacie Rastislavem Káčerem a ministrem hospodářství Karlem Hirmanem. „Už se k tomu přihlásil konkrétní útočník, je to ruská skupina. Asi si řekli, že ta naše cesta na Ukrajinu má být odměněna,“ řekl Naď v parlamentu při svém projevu k návrhu opozice vyslovit menšinové vládě nedůvěru.

Trojice slovenských ministrů při návštěvě Ukrajiny oznámila další vojenskou i humanitární pomoc zemi, která se už více než devět měsíců brání ruské vojenské agresi.

Naď po návratu do vlasti novinářům potvrdil informaci, že na Ukrajině byla zničena jedna ze samohybných houfnic Zuzana 2, které tam Slovensko dodalo. Kyjev si objednal osm těchto houfnic, většina z nich už podle dřívějších informací slovenského ministerstva obrany slouží ukrajinským vojákům. Výrobu dalších 16 slovenských houfnic pro Ukrajinu zaplatí Německo, Dánsko a Norsko.

Naď s odvoláním na informace svého ukrajinského kolegy Oleksije Reznikova také řekl, že na Ukrajině funguje raketový systém S-300, který Slovensko sousední zemi darovalo.

V listopadu čelil kybernetickému útoku Evropský parlament (EP). Stalo se tak poté, co schválil rezoluci, ve které označuje Rusko za stát podporující terorismus. Podle tehdejšího oznámení předsedkyně EP Roberty Metsolaové se k útoku přihlásila „prokremelská skupina“ hackerů.

TZ

Foto: Shutterstock

Zdroj: IT SECURITY NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy