Přeskočit na obsah

Soul bude používat QR kódy pro chytřejší správu odpadkových košů

Soul oznámil plány na správu odpadkových košů s QR kódy pro systematičtější kontrolu po pilotním programu ve čtvrti Mapo v jihokorejském hlavním městě. Od července bylo v okrese spravováno pomocí kódů QR 243 odpadkových košů.

Požádat o údržbu

Soulská metropolitní vláda (SMG) uvádí, že ve městě je přibližně 5 000 odpadkových košů. Ačkoli každý okres určil úředníky, aby zkontrolovali poškození a kapacity koše, bylo obtížné reflektovat občanské stížnosti týkající se odpadkových košů.

V důsledku toho se SMG rozhodla zavést systém správy pomocí QR kódů, aby každý ve městě mohl požadovat údržbu každého koše.

Nádoby připojené QR kódem v okresu Mapo jsou pod dohledem inteligentního IoT systému pro správu ulic.

Každý občan, který najde přetížené nebo poškozené koše, může naskenovat QR kód a požádat město o jejich vyprázdnění nebo opravu.

Městská vláda očekává, že QR kódy umožní městu reagovat na problémy, jako je nelegální skládkování a rozbíjení popelnic, včas, i když k nim dojde mimo pracovní dobu.

“Soul zlepší městskou hygienu důkladnou údržbou odpadkových košů. Připojení jednotlivých QR kódů ke každému koši je úplně první krok, který děláme k dosažení tohoto cíle,“ řekl Lim Mi-Kyung, ředitel divize Living Environment, SMG. “Budeme i nadále vynakládat úsilí na zajištění čistého městského prostředí pro naše občany.”

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy