Search
Close this search box.

Společnost Fujitsu bude používat Oracle Alloy pro suverénní cloud v Japonsku

Společnost Fujitsu si vybrala Oracle Alloy pro nasazení suverénních cloudových služeb v Japonsku.

Oracle Alloy je platforma cloudové infrastruktury, která umožňuje dalším společnostem vytvářet vlastní cloudovou nabídku. Řešení je postaveno na hardwaru Oracle a cloudovém stacku společnosti. Cloudy uživatelů jsou také kompatibilní s vlastním cloudem Oracle, což znamená, že poskytovatelé služeb i zákazníci mají k dispozici hyperscale veřejné zdroje.

Využitím technologie Alloy rozšíří společnost Fujitsu svou nabídku hybridního IT Fujitsu Uvance. Společnost Fujitsu nasadí a bude spravovat Oracle Alloy ve svých datových centrech v Japonsku. Zákazníci společnosti tak budou mít přístup k více než 100 cloudovým službám Oracle a zároveň budou splněny požadavky na bezpečnost a suverenitu dat.

Kazushi Koga, SEVP společnosti Fujitsu, uvedl: „Spolupráce se společností Oracle nám umožňuje poskytovat suverénní cloudovou nabídku, která umožňuje hyperškálování funkcí a možnosti digitální suverenity a zároveň zajišťuje provozní správu ze strany společnosti Fujitsu.“

Scott Twaddle, senior viceprezident pro produkty a odvětví Oracle Cloud Infrastructure, dodal: „Se službou Oracle Alloy přineseme naše nejlepší cloudové technologie, které pomohou zákazníkům společnosti Fujitsu transformovat a modernizovat jejich podnikání a společnost. Suverénní přístup společnosti Fujitsu ke cloudu v Japonsku je důkazem její technologické strategie zaměřené na budoucnost. Těšíme se na další spolupráci se společností Fujitsu, která přinese cloudové služby dalším zákazníkům po celém světě.“

Podle společnosti Fujitsu: „Na základě poznatků získaných díky případům použití na japonském trhu bude společnost Fujitsu aktivně zvažovat rozšíření řešení Oracle Alloy na další trhy.“ Společnost je přítomna ve více než 35 zemích.

Dohoda byla oznámena krátce poté, co se společnost Oracle zavázala, že v příštím desetiletí investuje v Japonsku 8 miliard dolarů do cloud computingu a umělé inteligence. Poskytovatel cloudu má stávající cloudové regiony v Tokiu a Ósace, které byly spuštěny v roce 2019, resp. 2020.

V loňském roce společnost Oracle oznámila, že rozšíří 66 svých stávajících cloudových datových center a vybuduje 100 nových po celém světě, což jen v letošním roce představuje kapitálové výdaje ve výši 7 až 7,5 miliardy USD.

Společnosti Fujitsu a Oracle již dříve uzavřely dohodu, podle níž budou cloudové služby Oracle nabízeny prostřednictvím japonských datových center společnosti Fujitsu a budou propojeny s cloudem K5 společnosti Fujitsu.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Zdroj: CLOUD & BACKUP NETWORK NEWS 

Zdroj: ICT NETWORK NEWS