Přeskočit na obsah

Společnost Zyxel byla jmenována CNA autoritou

Společnost Zyxel oznámila, že byla jmenována autoritou pro číslování běžných zranitelností a rizik (CNA, Common Vulnerability and Exposure Numbering Authority). Tento krok společnosti otevírá dveře do elitního klubu dodavatelů uznávaných v rámci programu CVE a přispěje k lepšímu hlášení zranitelností.

Program CVE odhaluje a katalogizuje bezpečnostní slabiny softwaru a hardwaru z celého světa a poskytuje důvěryhodné veřejné informace, které IT profesionálům, koncovým uživatelům a dalším zainteresovaným subjektům pomáhají přijmout včasná preventivní opatření proti útokům využívajícím tyto zranitelnosti.

Po jmenování CNA autoritou může společnost Zyxel zranitelnostem zjištěným v jejích produktech sama přiřazovat nová identifikační čísla CVE, což přispěje k vyšší efektivitě celého procesu hlášení zranitelností.

CNA autoritou bylo doposud jmenováno pouze 169 společností z 28 zemí světa. Společnost Zyxel je jedním z prvních výrobců IT pro malé a střední organizace, který byl přizván do tohoto elitního klubu dodavatelů řešení pro síťovou bezpečnost.

TZ

@RadekVyskovsky

Zdroj: IT SECURITY NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy