Přeskočit na obsah

Společnosti jsou partnery pro leteckou spolujízdu v Jižní Koreji

Jihokorejská telekomunikační společnost SKT a Joby se spojily, aby zavedly službu aerotaxi do měst a obcí po celé republice.

Joby, kalifornská společnost vyvíjející plně elektrické, pětimístné letadlo, které může vzlétat a přistávat vertikálně (eVTOL), za tímto účelem podepsalo strategickou dohodu o spolupráci se SKT.

Plán městské letecké mobility

Podle dohody budou společnosti úzce spolupracovat na zavádění této formy dopravy na podporu plánu K-UAM (Korean Urban Air Mobility) jihokorejského ministerstva pro půdu, infrastrukturu a dopravu, který byl poprvé oznámen v roce 2020.

SKT uvádí, že podporuje rozvoj městské letecké mobility využitím svých odborných znalostí v oblasti telekomunikací, autonomního řízení, přesného určování polohy a zabezpečení. Jako člen „UAM Team Korea“ spolupracuje SKT také s dalšími významnými korejskými společnostmi, aby pomohla zvýšit konkurenceschopnost země v této oblasti.

Partneři mají v úmyslu využít platformu mobility SK T Map a službu UT ride-hailing k poskytování multimodálních cest zákazníkům – hladce integrující pozemní i leteckou dopravu. UT byla založena jako společný podnik mezi SKT a Uber v roce 2021 a spojuje platformu SK T Map a technologii Uber pro sdílení jízd. Joby a Uber spolupracují od roku 2019.

„Spojením sil s Joby, globálním lídrem v této oblasti, očekáváme, že urychlíme naši cestu směrem k éře městské letecké mobility a budeme stát v čele zavádění této vzrušující nové technologie,“ řekl Ryu Young-sang, generální ředitel SKT.

„Spolupráce s předními globálními společnostmi je nezbytná pro zajištění vedoucí pozice v budoucích průmyslových odvětvích, o kterých jsme přesvědčeni, že budou poháněny růstem UAM, autonomního řízení a robotů.“

Joby tvrdí, že strávil více než deset let vývojem technologie za svými letadly, dokončil více než 1000 testovacích letů a stal se první a jedinou společností eVTOL, která podepsala certifikační základ G-1 (etapa 4) pro svá letadla s federálním úřadem Aviation Administration (FAA).

S maximálním doletem 241 kilometrů, maximální rychlostí 321 km/h a nízkým hlukovým profilem, který mu umožní přístup do zastavěných oblastí, je pilotovaný letoun navržen tak, aby se pohodlné cestování letadlem bez emisí stalo každodenní realitou.

„Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s týmem SKT, který přináší bohaté relevantní zkušenosti a technologie,“ dodal JoeBen Bevirt, zakladatel a generální ředitel společnosti Joby.

„S více než 42 miliony lidí, kteří žijí v městských oblastech, nabízí Jižní Korea pro Joby pozoruhodnou příležitost, aby se cestování letadlem stalo součástí každodenního života a pomohlo lidem ušetřit čas a zároveň snížit jejich uhlíkovou stopu.“

Služba sdílení leteckých jízd Joby bude provozována přímo společností a nabízena cestujícím prostřednictvím aplikace Joby nebo aplikace Uber na klíčových trzích v USA.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy