Search
Close this search box.

Společnosti zabývající se umělou inteligencí by neměly vysávat data, tvrdí šéf Epic Games

CEO společnosti Epic Games, Tim Sweeney, se vyjádřil k tématu využívání dat o umění pro účely výzkumu umělé inteligence. Podle něj by firmy neměly vysávat data od umělců bez jejich vědomí a souhlasu.

Tim Sweeney o umělé inteligenci

Tim Sweeney, CEO společnosti Epic Games, se nedávno vyjádřil k tématu využívání dat o umění pro účely výzkumu umělé inteligence. Podle Sweeneyho by společnosti zabývající se umělou inteligencí neměly vysávat data od umělců bez jejich vědomí a souhlasu.

Šéf Epic Games se tak připojil k debatě o etickém využívání uměleckých dat a ochraně soukromí. Společnosti zabývající se umělou inteligencí se totiž snaží vytvořit algoritmy, které by byly schopné automaticky generovat umělecká díla. Pro tvorbu takových algoritmů jsou však potřeba velké množství dat, a právě tato data se často získávají bez vědomí umělců.

Sweeney je přesvědčen, že umělá inteligence by měla být využívána k podpoře tvorby umění, nikoli k jeho nahrazování. Podle něj by umělci měli mít právo rozhodovat, jak se jejich data budou využívat. Debata o využívání uměleckých dat v oblasti umělé inteligence stále probíhá. Zatímco někteří umělci a vědci se obávají, že by umělá inteligence mohla nahradit.

Obrázek: epicgames.com

Zdroj: Gamers Generation

Zdroj: ICT NETWORK NEWS