Search
Close this search box.

Spotify zavádí ve zkušební verzi v některých zemích videoklipy v plné délce

Švédská společnost Spotify, která je provozovatelem světově největší služby pro streamování hudby, zavádí od dneška v omezené zkušební verzi pro prémiové předplatitele v některých zemích videoklipy v plné délce. Vstupuje tak do oblasti, které už téměř dvě desetiletí dominuje platforma YouTube.

Hudební videa budou ve zkušební verzi k dispozici prémiovým uživatelům v Británii, Německu, Itálii, Nizozemsku, Polsku, Švédsku, Brazílii, Kolumbii, na Filipínách, v Indonésii a v Keni, uvedla společnost. Zavedení služby bude zahrnovat „omezený katalog hudebních videoklipů, včetně hitů od světově známých umělců, jako je Ed Sheeran (…) nebo místně oblíbených tvůrců, jako je (zpěvačka) Aluna“, uvedla společnost.

Firma si klade za cíl do roku 2030 získat jednu miliardu uživatelů. Čelí ale konkurenci služby Apple Music a platformy YouTube, která umožňuje uživatelům sledovat hudební videa zdarma. V únoru firma předpověděla, že počet předplatitelů prémiových služeb dosáhne v aktuálním čtvrtletí 239 milionů.

TZ/ČTK

 

Zdroj: B2B NETWORK NEWS