Přeskočit na obsah

Srpnové herní menu

Srpnová herní nabídka už pomalu ale jistě začíná hráče žhavit na podzimní žně, během nichž se budou moci již tradičně radovat z velké úrody.

Godfall | 10. srpna | PS4

Godfall byl úplně první hrou oznámenou vyloženě pro next-gen. Jak se ale ukazuje, nejenže hru rozběhne i old-gen, navíc je upřímně hodně nutné se zamýšlet nad smyslem jejího pořízení. Na pohled nádherný titul totiž pod svým kabátkem neskrývá příliš velké potěšení a budete v něm po pár hodinách už spíše jenom tápat a marně hledat něco nového. Pokud však ještě stále nepatříte mezi majitele PS5 a Godfall vás i přes nepříliš příznivé recenze zaujal, přichází váš čas. Potěšit může alespoň to, že spolu s PS4 verzí hry dorazí i pár doplňků, které obsah Godfallu alespoň trošku obohatí. Že by ovšem šlo o nějak klíčové přídavky, to se říci nedá.

Naraka: Bladepoint | 12. srpna | PC

Naraka: Bladepoint rozhodně patří k tomu nejzajímavějšímu, na co během srpna mezi novinkami budete moci narazit. Ano, jde o dalšího hráče na poli žánru battle royale, což lze považovat obzvláště v dnešní době za vrcholně originální, ale rozhodně nejde o žádnou “pásovou výrobu”. Na poměry žánru zde najdete velmi detailní úpravu postav. Příjemnou změnou oproti mainstreamu je také fakt, že se budete soustředit především na boj zblízka, ne na neustálé sestřelování nepřátel v co největší vzdálenosti, nechybí však ani zbraně, kterými nepřítele můžete poslat k zemi z pořádné dálky. Fanoušky Assassinů a podobných her zde jistě potěší silná parkurová složka se šplháním po překážkách i přitahovacím hákem. Nechybí samozřejmě ani speciální ability postav a to ty běžnější i ultimátní, které se budou znovu připravovat poměrně dlouhou dobu. Celkově by mělo jít o jedno z nejzajímavějších battle royale za poslední dobu, které rozhodně zaslouží svoji šanci.

Hades | 13. srpna | Xbox One, Xbox Series X/S

Hades je jednou z nejvydařenějších her minulého roku, což potvrzuje i fakt, že získal ocenění za hru roku 2020. Akční rogue-like titul přináší nekončící zběsilou akci, během které vám hra dává permanentně zabrat. Za vyzdvižení kromě vynikající akcí naplněné hratelnosti stojí také nádherný grafický styl a vyšperkovaný soundtrack, který dodává hře další rozměr blížící se dokonalosti. Pokud jste zatím nehráli Hades na PC, rozhodně o koupi na Xboxu uvažujte, máte-li v lásce náročnější hry, stojí to za to.

Twelve Minutes | 19. srpna | Xbox One, PC

Hra, kde jste uvěznění v časové smyčce a na její řešení máte maximálně dvanáct minut. Potom začínáte znovu, ovšem již s nabytými vědomostmi. Unikátní koncept, na který se já osobně hodně těším. Zajímavá hra bude navíc vydávaná již poměrně ověřeným vydavatelem Annapura Interactive, s jehož indie hrami mám jenom dobré zkušenosti. Můžeme vzpomenout například na What Remains of Edith Finch nebo Journey. Lákavé je také obsazení v němž najdeme herecké hvězdy Jamese McAvoye, Willema Dafoe a Daisy Ridley.

Ghost of Tsushima Director’s Cut | 20. srpna | PS4, PS5

Úspěšná samurajská akce, za kterou stojí vývojářské studio Sucker Punch je jedním z královských klenotů Playstationu 4 a nyní dostane Director’s Cut, v němž se objeví nový ostrov s příběhovým přídavkem. Pro majitele PS5 je lákadlem také optimalizace pro výkon konzole nové generace.

Madden 22 | 20. srpna | PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X

Madden 22 není příliš potřeba dlouze představovat. Jde o pokračování velmi úspěšné série simulace amerického fotbalu od EA, která se ovšem v posledních letech potýká s velkou kritikou, že se dostatečně nevyvíjí. EA jako vždy chce hráče přivést velmi lákavým trailerem. Pro fanoušky tohoto sportu takřka povinnost. Ostatní si zřejmě radši počkají na to, jak budou veteráni série hodnotit.

Kena: Bridge of Spirits | 24. srpna | PC, PS4, PS5

Pro moji maličkost jedna z nejočekávanějších her letošního roku vůbec. Kena: Bridge of Spirits je nádherně vypadající akční adventurou, která slibuje zábavu pro všechny věkové kategorie, příjemný příběh i zajímavé souboje kombinující boj na blízko i dálku. Pokud se podaří naplnit, co jsme zatím mohli vidět, bude Kena jednou z nejlákavějších titulů, které si můžete v srpnu pořídit.

Psychonauts 2 | 25. srpna | PC, Xbox Series X/S, Xbox One

Legendární hopsačka, kterou si budou pamatovat především ti, co mají za sebou už alespoň kolem patnácti let hraní. Její pokračování na sebe nechalo čekat pěkně dlouho ale nakonec přichází a majitelé Xboxů a PC se tak budou moci znovu vydat za taji lidské mysli.

Další hry vycházející v srpnu

Hunter’s Arena Legends [PS5, PS4] – 3. srpna

Lemnis Gate [PC, PS5, XSX, PS4, XBO] – 3. srpna

Rocket Rumble [PC] – 3. srpna

The Falconeer: Warrior Edition [PS5, PS4, Switch] – 5. srpna

The Falconeer: Edge of the World DLC [PC, XSX, XBO] – 5. srpna

Starmancer [PC] – 5. srpna

Glyph [PC] – 9. srpna

Lawn Mowing Simulator [PC, XSX] – 10. srpna

Glitchpunk [PC] – 11. srpna

Foreclosed [PC, PS5, XSX, PS4, XBO, Switch, Stadia] – 12. srpna

OCO [PC] – 12. srpna

Paw Patrol: Adventure City Calls [PC, PS4, XBO, Switch] – 13. srpna

Shadowverse: Champion’s Battle [Switch] – 13. srpna

Greak: Memories of Azur [PC, PS5, XSX, Switch] – 17. srpna

Humankind [PC, Stadia] – 17. srpna

Pile Up! Box by Box [PS4, XBO, Switch] – 17. srpna

Out of Line [Switch] – 18. srpna

Monster Harvest [PC, PS4, XBO, Switch] – 19. srpna

RiMS Racing [PC, PS5, XSX, PS4, XBO, Switch] – 19. srpna

Aliens: Fireteam Elite [PC, PS5, XSX, PS4, XBO] – 24. srpna

King’s Bounty 2 [PC, PS4, XBO, Switch] – 24. srpna

Hotel Life [PC, PS5, XSX, PS4, XBO, Switch] – 26. srpna

No More Heroes 3 [Switch] – 27. srpna

Book Of Travels [PC] – 30. srpna

The Big Con [PC, XSX, XBO] – 31. srpna

Crown Trick [PS4, XBO] – 31. srpna

KeyWe [PC, PS5, XSX, PS4, XBO, Switch] – 31. srpna

Rustler [PS5, XSX, PS4, XBO, Switch] – 31. srpna

Martin Havel

Obrázek: gaminginstincts.com

Zdroj: Gamers Generation

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy