Search
Close this search box.

Stulz uvádí na trh CyberCool CMU pro kapalinové chlazení

Stulz uvedl na trh novou jednotku pro správu a distribuci chladiva (CDU). Specialista na chlazení oznámil uvedení CyberCool CMU – CDU navržené tak, aby maximalizovala účinnost výměny tepla v kapalinových chladicích řešeních.

Společnost uvedla, že CyberCool CMU nabízí „nejlepší úroveň energetické účinnosti, flexibility a spolehlivosti v oboru“ v malém prostoru, přičemž poskytuje precizní kontrolu nad celým kapalinovým chladicím systémem. Společnost nabízí čtyři modely ve dvou velikostech. Systémově zmiňovaná tepelná výměna je 345 – 1 380 kW. Zmiňovaná teplota dodávané vody pro systém vodního zařízení je 32°C, zatímco teplota dodávané kapaliny pro technologický chladicí systém je 36°C.

Nová CMU, která se skládá z vodních čerpadel, deskových výměníků tepla, vodních ventilů a ovladačů, izoluje prvky systému vodního zařízení (FWS) a technologického chladicího systému (TCS) kapalinového chladicího systému, aby maximalizovala výměnu tepla. Stulz uvedl, že to také snižuje riziko kontaminace a úniků, čímž se zvyšuje spolehlivost.

„Rychlý pokrok ve výkonném výpočetním výkonu, umělé inteligenci (AI) a strojovém učení (ML) vedl k masivnímu nárůstu výkonu racků a serverů v datových centrech,“ řekl Joerg Desler, globální ředitel pro technologii ve společnosti STULZ. „Očekává se, že procesory CPU a GPU překročí v příštích několika letech 1 000 W na procesor nebo více. Tyto požadavky na zpracování kladou obrovské nároky na chladicí systémy datových center a tam, kde bylo kapalinové chlazení dříve volbou, se rychle stává nezbytností.“

Stulz uvedl, že nový CyberCool CMU je navržen tak, aby se integroval s doplňkovými produkty STULZ A/C a podporuje pokyny ASHRAE pro specifikace vodního chlazení.

Stulz také oznámil, že spolupracuje s nizozemskou firmou Asperitas, která se zabývá ponorným chlazením, na vývoji řešení modulárního datového centra s integrovaným ponorným chlazením pro vnitřní i venkovní instalaci. Výsledkem spolupráce je modul nabízející IT zátěže až 200 kW v kombinaci s technologií ponorného chlazení od Asperitas.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: Stulz

Zdroj: DATACENTER NETWORK NEWS 

Zdroj: ICT NETWORK NEWS