Přeskočit na obsah

Supernal předvedla na CES 2024 koncept elektrického létajícího taxi

Advanced Air Mobility (AAM) společnost Supernal, vlastněná Hyundai Motor Group, představila na výstavě spotřební elektroniky CES 2024 produktový koncept letounu s elektrickým vertikálním vzletem a přistáním (eVTOL).

S-A2 je letoun pro pilota a čtyři pasažéry a představuje nejnovější milník v plánu společnosti Supernal na komercializaci bezpečné, efektivní a cenově dostupné každodenní osobní letecké dopravy.

Městská vzdušná mobilita

S-A2 staví na konceptu vize společnosti, S-A1, který byl představen na CES 2020 a který spojuje letecké inženýrství a automobilový design Hyundai Motor Group a vytváří nový způsob dopravy, který dopraví lidi v městských oblastech z bodu A do bodu B rychleji.

Supernal uvedla, že dosáhne úrovně bezpečnosti komerčního letectví a umožní dostupnou výrobu, protože se připravuje na vstup na trh v roce 2028.

„Supernal byl od začátku na misi vytvořit správný produkt a správný trh ve správný čas,“ řekl Jaiwon Shin, prezident Hyundai Motor Group a generální ředitel společnosti Supernal.

„Odhalení S-A2 demonstruje naše neochvějné odhodlání plnit tuto misi s bezpečným a efektivním designem letounu, který poskytuje jasnou cestu ke vstupu na trh. Díky využití našeho talentovaného 600členného týmu, rozsáhlých technických a obchodních schopností Hyundai Motor Group a důvěryhodných leteckých dodavatelů po celém světě je Supernal připraven přinést novou éru létání.“

S-A2 je letoun s ocasem do V navržený pro křižování rychlostí 120 mil za hodinu ve výšce 1 500 stop, aby zpočátku vyhovoval typickým potřebám provozu ve městě na vzdálenost 25 až 40 mil. Vyznačuje se architekturou distribuovaného elektrického pohonu a má osm všesklopných rotorů. Při uvedení do provozu bude fungovat „tiše jako myčka nádobí“ při 65 dB ve vertikální fázi vzletu a přistání a 45 dB při horizontálním letu.

Konfigurace rotoru s úplným nakláněním bude pohánět letoun jak ve fázi vertikálního zdvihu, tak ve fázi horizontálního letu.

„S-A2 je navržen tak, aby plně využil výhod vznikajících vylepšením elektrického pohonu, které budou definovat další generaci letectví,“ řekl Ben Diachun, technologický ředitel společnosti Supernal. „Odsud tento koncept rozvineme do revolučního komerčního produktu.”

Vzhledem k tomu, že společnost Supernal pokračuje v optimalizaci svého vozu pro certifikaci, hromadnou výrobu a rozšířené případy použití, zaměřuje se také na modularitu interiéru a rozšiřitelnost baterií. To zahrnuje možnost výměny bateriového modulu podle technologického pokroku.

„S-A2 je skutečnou reprezentací „auto meets aero“. S využitím kompetencí špičkových leteckých inženýrů Supernal a světově uznávaných automobilových designérů Hyundai Motor Group chceme vytvořit design zaměřený na člověka, který maximalizuje zážitek a bezpečnost cestujících,“ řekl Luc Donckerwolke, prezident, hlavní designér a hlavní kreativní ředitel Hyundai Motor Group.

S-A2 byl vystaven v rámci výstavy Supernal Vertiport na CES 2024. Budoucí dopravní uzel spojuje holistickou vizi Supernalu pro AAM a umístí S-A2 do provozního prostředí. Účastníci měli možnost vidět koncept produktu letounu, absolvovat simulovaný let nad městem Los Angeles, dozvědět se o potenciálních leteckých sítích a technologii, která je podporuje, a také pochopit, jak vertiporty a další způsoby dopravy vytvoří rychlejší a jednodušší metropolitní cesty.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Foto: Supernal

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS