Search
Close this search box.

Superpočítač Israel-1 od Nvidie zahajuje provoz

Nvidia dokončila první fázi svého superpočítače Israel-1 AI.

Israel-1 je nyní k dispozici pro výzkumné a vývojové týmy společnosti a „vybrané partnery“ a je umístěn v izraelském datovém centru Nvidie.

Superpočítač Israel-1 nakonec nabídne osm exaflopů špičkového výkonu AI a 130 petaflopů high performance computing (HPC).

Po dokončení bude systém obsahovat 256 systémů Nvidia HGX H100, které budou kombinovat 2 048 GPU Nvidia H100 80 GB s více než 34 miliony jader CUDA a 1 milionem jader čtvrté generace Tensor Core, 2 560 přepínači BlueField-3 DPU a 80 Spectrum-4.

První fáze zahrnuje servery Dell PowerEdge XE9680 založené na 128 systémech Nvidia HGX H100, 1 280 BlueField-3 DPU a více než 40 přepínačích Spectrum-4. Systém byl dokončen za méně než 20 týdnů a dva měsíce před očekáváním a nabízí poloviční výpočetní výkon celého systému (čtyři exaflopy pro AI a 65 petaflops pro standardní HPC.)

Druhá etapa počítače bude dokončena v první polovině roku 2024.

„Izrael je domovem předních světových výzkumníků a vývojářů AI, kteří vytvářejí aplikace pro další vlnu AI,“ řekl Jensen Huang, zakladatel a CEO společnosti Nvidia. „Se superpočítačem Nvidia Israel-1 se vytvoří široká škála inovativních AI společností v Izraeli, která dokáže transformovat produktivitu a obchodní modely podniků po celém světě.“

Israel-1 bude použit jako testovací platforma pro Nvidia Spectrum-X, síťovou platformu, kterou společnost vyvíjí v Izraeli a která by měla zlepšit výkon a efektivitu cloudů AI na bázi Ethernetu. Dell Technologies, Hewlett Packard Enterprise a Lenovo budou prvními, kdo integrují technologie Spectrum-X.

Plány na superpočítač byly poprvé sdíleny v květnu 2023 a první fáze se očekávala do konce roku. Cloudový systém stál „stovky milionů dolarů“.

Nvidia zároveň oznámila, že na Tchaj-wanu vyvíjí superpočítač, známý jako Taipei-1, který bude obsahovat 64 systémů DGX H100 AI a 64 systémů OVX.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: rawpixel

Zdroj: DATACENTER NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS