Search
Close this search box.

Telstra spouští Cloud RAN od Ericssonu ve své komerční síti 5G

Australský mobilní operátor Telstra se spojil se společností Ericsson, aby spustil infrastrukturu Cloud RAN ve své komerční síti 5G.

Cloud RAN společnosti Ericsson byl nasazen a je plně funkční na několika místech, včetně Gold Coast v Queenslandu.

U tohoto nasazení duo migrovalo dvě nosné frekvence 2600 MHz a 3600 MHz do infrastruktury Cloud RAN.

Podle společnosti Ericsson poskytne její řešení Cloud RAN společnosti Telstra zvýšenou flexibilitu, kapacitu a rychlejší poskytování služeb, přičemž poznamenává, že virtualizace této části sítě je kritická pro řízení nejnovějších pokroků v oblasti standardů Cloud and Network (3GPP) a vytváření sítě pro budoucí technologie, jako je 6G.

Obě společnosti se v prosinci spojily, aby uskutečnily datové volání 5G pomocí cloudové RAN architektury Ericsson během zkušebního provozu komerční sítě Telstra.

Implementace Cloud RAN od Ericssonu od společnosti Telstra zahrnuje virtualizaci základního pásma RAN, což umožňuje jak funkci centralizované jednotky (CU) tak funkce distribuované jednotky (DU) sítě Telstra oddělit od základnové stanice a umístit ji na centrální místo.

„Tento krok při ověřování a zavádění této technologie je zásadní, abychom zajistili, že nyní i v budoucnu vytěžíme z 5G maximum. Umožní nám rychleji zavádět kapacitu sítě a nové funkce a zároveň učinit naše sítě inteligentnějšími, automatizovanějšími, flexibilnějšími, spolehlivějšími a zabezpečenějšími,“ řekla Iskra Nikolova, výkonná ředitelka Telstra pro sítě a infrastrukturu.

“To je zvláště důležité, pokud jde o zajištění toho, aby oblasti s vysokou poptávkou, zejména velké akce a sezónní hotspoty mohly fungovat na vysokém standardu, který naši zákazníci očekávají. Naše pokračující partnerství se společností Ericsson opět podpořilo úsilí společnosti Telstra dodávat 5G zážitek pro australskou veřejnost.”

Ericsson odhalil, že Telstra je první společností na světě, která využívá řešení Ericsson Cloud Native Infrastructure Solution (CNIS) pro Cloud RAN v živé komerční síti 5G.

CNIS je bare metal infrastruktura, která je speciálně optimalizována pro hostování cloudových nativních 5G aplikací jak v centrálních datových centrech, tak v Edge.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: Getty

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS