Přeskočit na obsah

Tether vydává dalších 1 miliardu USDT v síti Tron, což signalizuje býčí období

Tether, největší stablecoin na světě, již nějakou dobu ohrožuje svoji nadvládu poté, co pozastavil “tisk peněz”. Provozovatel emitenta stablecoinů, společnost Tether konečně uvolnila 1 miliardu USDT v síti Tron. To znamená, že síť Tron má největší objem USDT a pyšní se 53,5 procenty z 62,8 miliardy v oběhu.

V současné době bylo v síti Tron vydáno 32 miliard USDT. Následuje Ethereum s 30,9 miliardami USDT jako token ERC-20, což představuje 49 procent z celkové nabídky. Sítě EOS, Algorand, Liquid, SLP a Solana sdílejí zbývající vydané tokeny.

CTO Tetheru Paolo Ardoino vysvětlil, že se jedná o autorizovanou transakci: “Zásoba 1B USDT byla doplněna v síti TRON. Všimněte si, že se jedná o autorizovanou, ale nevydanou transakci, což znamená, že tato částka bude použita jako zásoba pro žádosti o vydání příštího období a řetězové swapy.”

Společnost Tether již nějakou dobu ohrožuje regulační tlak, vysoká výkonnost konkurence a potíže na jejím největším trhu.

Nedávné zásahy proti kryptoměnám ze strany Číny ovlivnily USDT, protože 1000 lidí zatčených kvůli praní peněz výrazně ovlivnilo růst stablecoinu.

Rachel Lin, bývalá viceprezidentka a zakládající partnerka Matrixportu, singapurské investiční firmy, vysvětlila, proč je po Tetheru menší poptávka.

“Trh Tetheru v Asii je převážně prostřednictvím OTC obchodníků a s menším množstvím hotovosti přicházející na trh je menší poptávka po Tetheru.”

Zatímco poptávka USDT masivně klesá, stablecoin USDC se rychle objevuje jako alternativa, protože zaznamenal obrovský růst v Asii a po celém světě. Ryan Watkins, analytik výzkumu společnosti Messari, vysvětlil, že USDC se používá pro případy použití on-chain a plateb, které zaznamenaly obrovský růst. To je rozdíl od USDT, které se obvykle používá k meziburzovému vypořádání a marži u derivátů, které byly v současné situaci na trhu méně sponzorovány.

Je důležité si uvědomit, že ačkoli společnost Tether letos zaznamenala 200procentní růst svých oběžných dodávek z 20,9 miliardy USDT, byla překonána svými 3 nejlepšími rivaly. USDC v letošním roce narostlo o více než 600 procent v oběžných dodávkách, přičemž se zvýšilo z 3,9 miliardy 1. ledna na 27,6 miliardy, což je historické maximum.

Je zajímavé, že BUSD vzrostl o 1130 procent, přičemž jeho nabídka se pohybovala z méně než miliardy na 12,3 miliardy tokenů. DAI, decentralizovaný a čtvrtý největší stablecoin, zaznamenal 380procentní růst z 1,1 miliardy 1. ledna na 5,5 miliardy.

Pád podílů společnosti Tether na trhu byl také spojen s vysokým poplatkem pro Ethereum a strachem z právní bitvy.

Teprve nedávno generální rada firmy Stuart Hoegner zajistil možnost auditu během několika měsíců. Ačkoli se říká, že jeho rezervy jsou z velké části kryté dolarem, zahrnují také dluhopisy, zajištěné půjčky, peněžní ekvivalenty, krypto aktiva a další investice.

Zdroj: crypto-news-flash.com

@RadekVyskovsky

Zdroj: CRYPTO WORLD NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS