Přeskočit na obsah

The New York Times žaluje kvůli autorským právům firmy Microsoft a OpenAI

Americký list The New York Times (NYT) podal žalobu na firmu OpenAI, která stojí za populárním chatovacím systémem ChatGPT založeným na umělé inteligenci (AI), i na společnost Microsoft, která je hlavním investorem do OpenAI. Viní je z porušování autorských práv a zneužívání duševního vlastnictví, informují zahraniční média.

List The New York Times tvrdí, že žalované firmy bez povolení využily jeho články k trénování svých systémů založených na umělé inteligenci, které mu nyní konkurují jako zdroj spolehlivých informací.

Žaloba nezahrnuje žádný přesný finanční požadavek. Uvádí nicméně, že by měly žalované firmy nést zodpovědnost za škody v hodnotě miliard dolarů související s nezákonným kopírováním a používáním obsahu listu, píše The New York Times.

Podle serveru CNBC je list The New York Times jednou z řady mediálních organizací, které požadují kompenzace za údajné zneužívání jejich obsahu k trénování systémů založených na umělé inteligenci.

Společnost OpenAI koncem loňského listopadu svůj systém ChatGPT zdarma zpřístupnila veřejnosti. Systém si rychle získal popularitu a výrazně přispěl k současné vlně zájmu veřejnosti, médií a investorů o umělou inteligenci.

ChatGPT patří do kategorie generativní umělé inteligence a dokáže na základě jednoduchých dotazů generovat články, eseje, vtipy, ale i poezii. Na základě obrovského množství dat se podobně jako člověk učí, jak odpovídat na podněty uživatelů.

TZ

Obrázek: Freepik

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

SpeedCHAIN ​​Slovakia 2024

Odborný program SpeedCHAIN ​​Slovakia 2024, který se bude konat 30.-31.5.2024, nabídne komplexní pohled do segmentů dopravní logistiky včetně integrace nízkoemisních vozidel do komerčních flotil, automatizace

Číst dále »