Přeskočit na obsah

TikTok: Čínský personál má přístup k datům evropských uživatelů

Populární služba pro sdílení krátkých videí TikTok reviduje své zásady ochrany osobních údajů pro evropské uživatele, aby bylo výslovně jasné, že k uživatelským datům mají přístup někteří zaměstnanci z celého světa, včetně Číny.

Platforma vlastněná ByteDance, která v současné době ukládá evropská uživatelská data v USA a Singapuru, uvedla, že revize je součástí jejího pokračujícího úsilí o správu dat s cílem omezit přístup zaměstnanců k uživatelům v regionu, minimalizovat toky dat mimo něj a ukládat informace lokálně.

Aktualizace zásad ochrany osobních údajů se vztahuje na uživatele ve Spojeném království, Evropském hospodářském prostoru (EHP) a Švýcarsku a vstoupí v platnost 2. prosince 2022.

„Na základě prokázané potřeby vykonávat svou práci, podléhající řadě robustních bezpečnostních kontrol a schvalovacích protokolů a prostřednictvím metod, které jsou uznávány podle GDPR, povolujeme určitým zaměstnancům v rámci naší podnikové skupiny se sídlem v Brazílii, Kanadě, Číně , Izrael, Japonsko, Malajsie, Filipíny, Singapur, Jižní Korea a USA vzdálený přístup k datům evropských uživatelů TikTok,“ uvedla společnost.

TikTok dále uvedl, že jeho bezpečnostní kontroly se skládají z omezení přístupu k systému, šifrování a zabezpečení sítě a dodal, že neshromažďuje přesné informace o poloze od svých uživatelů v Evropě.

Vývoj také probíhá proti rostoucí regulační kontrole platformy na obou stranách Atlantiku, která má více než miliardu aktivních uživatelů měsíčně. ByteDance opakovaně popírá, že je ovládán čínskou vládou.

V červenci 2022 zabrzdila kontroverzní aktualizaci zásad ochrany osobních údajů v Evropě, která jí mohla umožnit zobrazovat cílené reklamy na základě aktivity uživatelů na sociální video platformě bez jejich výslovného souhlasu.

V USA také čelila tlaku, když Brendan Carr, republikánský člen Federální komunikační komise (FCC), požadoval zákaz této aplikace kvůli obavám o národní bezpečnost, kvůli tomu, že by čínské úřady mohly získat přístup k uživatelským datům.

Minulý měsíc společnost zpochybnila zprávu od Forbes, že čínský tým v ByteDance plánoval použít platformu ke sledování polohy vybraných občanů USA bez jejich vědomí nebo povolení.

Zdroj: thehackernews.com

Zdroj: IT SECURITY NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy