Search
Close this search box.

TikTok spouští program na podporu tvůrců, kteří přinášejí pozitivní změny

[[{“value”:”

TikTok spouští další program na podporu tvůrců na platformě, tentokrát zaměřený na ty, kteří mají vliv na společnost prostřednictvím své přítomnosti v aplikaci. Nový program TikTok Change Makers bude zdůrazňovat tvůrce a neziskové organizace, „kteří vytvářejí smysluplné změny ve svých komunitách prostřednictvím TikToku“.

Tito uživatelé sdílejí obsah, který se snaží vzdělávat a informovat o široké škále kultur, komunit a dalších témat. TikTok vybral 50 účastníků pro první kolo svého programu Change Makers, kteří se každý zúčastní speciálního vzdělávacího a podpůrného programu.

TikTok uvedl: „Během tohoto 6měsíčního programu budeme podporovat tyto tvůrce, aby budovali angažované komunity, oslovovali nové publikum a získávali reálné příležitosti prostřednictvím speciálních nástrojů, zdrojů a darů určeným neziskovým organizacím, což jim umožní dosáhnout ještě většího dopadu na jejich cíle.“

Kromě toho TikTok také oznámil nový „Change Makers Grant“, z kterého platforma věnuje více než 1 milion dolarů více než 30 globálním a místním neziskovým organizacím, které podporují „různé důležité kauzy“.

TikTok spustil řadu iniciativ na podporu tvůrců z různých komunit a příčin, včetně černošských, latinskoamerických a ANHPI tvůrců, pedagogů, ekologických aktivistů a dalších. Change Makers je nejnovější program v této oblasti a mohl by zajistit, že více těchto tvůrců bude i nadále sdílet své aktivistické příspěvky v aplikaci, což by ideálně vedlo k více pozitivním změnám díky přítomnosti TikToku.

TikTok bude také chtít zdůraznit tento program jako protiargument k tlaku na prodej aplikace v USA. TikTok opakovaně zdůrazňoval své příspěvky v této oblasti a jak je vlastně přínosem pro americkou komunitu, ale v současné době to vypadá, že bude nucen do amerického vlastnictví do příštího roku. Což, jak TikTok říká, by ho mohlo donutit úplně se stáhnout z USA, a iniciativy jako tato by mohly potenciálně hrát v jeho prospěch v nadcházející právní bitvě proti tomuto zákonu.

To neznamená, že to je jediná motivace TikToku pro tento program, a stojí za zmínku, že čínská verze TikToku Douyin má také silný důraz na sociálně pozitivní prvky. Ale je to další prvek, který TikTok může použít k ukázání svého pozitivního dopadu, zatímco také pomáhá těmto uživatelům zesílit více prospěšných, vzdělávacích příspěvků.

Zdroj: socialmediatoday.com

Zdroj: SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS“}]] 

Zdroj: B2B NETWORK NEWS