Přeskočit na obsah

To nejlepší z herního roku 2021

Konec roku starého a začátek toho nového, to je období vhodné k bilancování. Ceny za hru roku jsou již udělené, ale i my jsme se rozhodli dát dohromady 9 kousků toho nejlepšího, co dorazilo na naše konzole a počítače v roce 2021.

Forza Horizon 5

Závodní nadšenci si po dlouhé době mohli opět usednout za volant v novém našlapaném titulu, který je plný arkádové hratelnosti a ultimátní zábavy. Forza Horizon uspěla u kritiků i hráčů a stala se okamžitým úspěchem i díky tomu, že si ji můžete zahrát skrze Xbox Game Pass. Pravda objevily se i porodní bolesti v podobě špatné podpory některých ovladačů či doskakujících textur, ale obecně šlo o vynikající snoubení skvělé grafiky, nádherných scenérií a soundtracku s vymazlenou hratelností, již obohacují také zábavné herní režimy. Forza Horizon 5 není dokonalá, ale jde o nejvydařenější závodní arkádu za poslední roky a zatraceně dobrou zábavu, která v našem seznamu nesmí chybět.

Psychonauts 2

Raz se po dlouhých letech vrátil a s ním také perfektně vyladěný situační humor studia Double Fine. Psychonauts 2 jsou dokonalou ukázkou toho, že i oproti patnáct let starému předchůdci není nutné toho měnit zase tolik, když máte spoustu šikovných lidí, kteří vědí jak klíčové prvky zúročit a vytěžit z nich maximum. Ano, hra opakuje i stejné chyby, jako první dál, jenže člověk jí je s radostí odpustí. Druhý díl Psychonauts nás nadchnul především vynikajícím level designem, vtipnými dialogy ale také možností zábavně hru prohledávat a nacházet v ní šikovně skryté předměty. Milovníci hopsaček tento kousek musejí mít ve svojí sbírce. Jo a i tentokrát po hře můžete sáhnout skrze Game Pass.

It Takes Two

Deaths Door

Ratchet & Clank: Rift Apart

Metroid Dread

Deathloop

Returnal

Crash Bandicoot 4: It’s About Time

Halo Infinite

 

Zdroj: Gamers Generation

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy