Přeskočit na obsah

Tomáš Bártek je nový Chief Commercial Officer v Lentiamo

Česká společnost Lentiamo, která se specializuje na segment péče o oči, od července tohoto roku mění strukturu s cílem zefektivnit komunikaci napříč vybranými odděleními a zrychlit růst firmy. Výsledkem je nová pozice Chief Commercial Officer, kterou bude zastávat dosavadní ředitel marketingu Tomáš Bártek. Jeho místo přebírá dosavadní brand a pricing manažerka Aneta Novosadová.

Společnost Lentiamo si pro tento rok vytyčila cíl zvýšit tržby o 15 % oproti loňským 9 %. Součástí strategie zrychlení růstu měla být mimo jiné i změna struktury firmy, ke které došlo letos 1. července. Změna reflektuje rozšiřování působnosti Lentiamo z online prostředí i do offline (kamenné optiky) a potřebu vytvořit mezi oběma kanály lepší synergii. K tomu má dopomoci vytvoření nové pozice Chief Commercial Officer, která bude zastřešovat vybraná oddělení.

Tuto pozici nově vykonává dosavadní CMO Tomáš Bártek, který bude mít na starost marketing, rozvoj zemí, zákaznický servis, optiky a business intelligence. Jeho úkolem je vedle lepší komunikace zmíněných oddělení také zvýšení ziskovosti kamenných optik. Ty má Lentiamo aktuálně v Praze, v Brně a v Bratislavě.

„Chci, aby se Lentiamo stalo první volbou v mysli zákazníka, když potřebuje oční pomůcku. Plánujeme více spolupracovat s partnery v oblasti oční prevence a firmami, které mají zájem starat se o zrak svých zaměstnanců. Další prioritou je skvělý zákaznický zážitek, rozvoj našich privátních značek a vytváření jedinečnosti Lentiamo optik prostřednictvím inovací,” představuje Tomáš Bártek svoji vizi, jak zvýšit ziskovost kamenných provozoven.

Na pozici CMO Bártka střídá Aneta Novosadová, která v Lentiamo pracuje 3 a půl roku. Začínala na pozici Pricing Specialist a později Pricing Manager, kde vedla menší tým. Díky předchozím agenturním zkušenostem se podílela na přípravě tendru pro výběr kreativní agentury, která vytvořila současnou komunikační linku „Když špatně vidíte, je to vidět.” V dalších letech měla už z pozice Brand Managera na starost kompletní rebranding značky na slovenském, německém a rakouském trhu. Současně působila jako oficiální zástupce marketingového ředitele.

„Nyní máme sjednocenou značku Lentiamo napříč všemi 17 trhy, kde v současné chvíli působíme. Před námi je nyní práce na kontinuálním zvyšování povědomí o značce, posilování atributů značky a jednotné vizuální komunikaci. Zároveň se snažíme posilovat pozitivní vztah ke značce, což se nám díky skvělému insightu „mžourání” velmi dobře daří,” představuje svoje vize nová ředitelka marketingu.

TZ

Zdroj: JOBS NETWORK NEWS 

Zdroj: B2B NETWORK NEWS