Přeskočit na obsah

TOP stavební firma roku vyhlášena

Vítězem soutěže TOP stavební společnost roku se stala společnost Swietelsky stavební. Mezi oceněnými stavebními firmami jsou druhý Strabag a třetí Chládek a Tintěra Pardubice. Výsledky zpracovala analytická společnost CEEC Research na základě hodnocení několika stovek veřejných zadavatelů.

Cenu si stavební společnosti převzaly z rukou ministra pro místní rozvoj na konferenci Setkání lídrů českého stavebnictví 2023, která se uskutečnila 8. června na Pražském hradě.

„Do soutěže jsou každoročně nominovány všechny stavební společnosti, které realizují veřejné zakázky. Do užšího výběru poté postupuje 25 společností, které v uplynulém roce 2022 realizovaly nejvíce veřejných zakázek, co se jejich objemu týče. Veřejní investoři následně posuzují prostřednictvím telefonického dotazování své stavební dodavatele z hlediska kvality stavby, rychlosti realizace a také ceny realizace,“ vysvětluje Michal Vacek, výkonný ředitel CEEC Research.

Letošní ročník byl vyhodnocován v průběhu dubna a května 2023 a braly se v úvahu zakázky společností realizované v roce 2022. Tabulka výše zobrazuje osm nejlépe hodnocených stavebních společností, které získaly celkovou známku lepší než dvojku.

Nominované stavební společnosti jsou hodnoceny ze strany zástupců veřejných zadavatelů známkou 1–5 jako ve škole, kdy 1 je nejlepší ohodnocení a 5 je nejhorší ohodnocení, ve výše zmíněných oblastech. Výslednou známku tvoří průměr všech obdržených známek a určuje pořadí firmy v soutěži.

TZ

Zdroj: B2B NETWORK NEWS