Search
Close this search box.

TV přes mobil už sleduje víc než čtvrtina diváků

Podíl diváků, kteří sledují televizní vysílání na mobilech a tabletech, se za poslední dva roky zvýšil o polovinu na 26,5 procenta, tedy na více než čtvrtinu. Podle délky času stráveného na mobilech se podíl zdvojnásobil na 14,9 procenta. Vyplývá to z údajů televizního operátora Telly, který má více než 100.000 uživatelů.

„Lidé na telefonu konzumují televizní vysílání rok od roku častěji. Trend je tedy zřejmý, jakkoli na delší sledování diváci stále upřednostňují televizory, které dovolují vychutnat si obraz v násobně vyšší kvalitě než zvládne malý displej mobilního telefonu nebo tabletu,“ uvedl ředitel marketingu Telly Jan Schöppel.

V případě sledování televize přes mobil diváci získávají signál prostřednictvím internetového připojení. Podle průzkumu NMS pro Asociaci provozovatelů mobilních sítí tvoří televizní vysílání a video obsah získaný přes internet již 40 procent času, který lidé u televize stráví, 32 procent času pak pokryje obsah z klasické antény (DVB-T2), zbývajících 28 procent si dělí satelit a kabelová televize.

V příštích letech podle NMS nejvíce posílí streamovací služby, které plánuje více než dnes sledovat pětina stávajících diváků, 14 procent diváků plánuje více sledovat HbbTV a 13 procent pořady na internetu, jako je YouTube.

TZ

 

Zdroj: B2B NETWORK NEWS