Search
Close this search box.

u-blox představuje nové „kombo“ jednotky LTE-M a GNSS pro IoT s nízkou spotřebou

Švýcarský výrobce modulů IoT u-blox oznámil dvě nové řady celulárních modulů LTE-M, SARA-R52 a LEXI-R52, určené pro průmyslové aplikace IoT. Oba jsou založeny na jeho celulárním čipu UBX-R5 a integrují určování polohy pomocí GNSS. Firma je nabízí pro monitorování a sledování aplikací na trzích veřejných služeb a logistiky, stejně jako v sektoru zdravotnictví.

Řada R52 představuje nový „kombo modul“, který nabízí současné připojení GNSS a LTE-M – popisovaný jako „důležitý pro aplikace vyžadující nepřetržité nebo cyklické sledování“. SARA-R520M10 má integrovaný GNSS přijímač (M10) pro „současné nízkoenergetické sledování, lepší čas do první opravy (TTFF) a vylepšenou rádiovou (RF) citlivost,“ uvedla společnost. „Je přizpůsoben pro uživatele, kteří chtějí předem integrované mobilní řešení a řešení GNSS,“ dodal.

LEXI-R52 poskytuje stejné funkce jako SARA-R52, ale v menším provedení (16x16x2 mm) – „ideální pro ultra-malé aplikace, jako jsou nositelná zařízení“.

Byla označena řada nových funkcí v čipu UBX-R52, jejichž cílem je zbavit se dalších komponent a snížit stopu a náklady spojené s vývojem internetu věcí. Funkce určování polohy GNSS nazvaná SpotNow poskytuje 10metrovou fixaci na zařízení IoT během „pár sekund“. „Je určen pro příležitostné sledování aplikací, jako je recyklace popelnic, starších sledovačů nebo čisticích strojů,“ uvedl u-blox.

Kromě toho má u-blox výpočetní procesorovou jednotku („uCPU“), která uživatelům umožňuje spouštět vlastní software v rámci čipu bez použití externí jednotky mikrokontroléru (MCU). Firemní software pro správu připojení (uSCM) je navržen pro „automatickou správu připojení buď pro nejlepší výkon nebo nejnižší spotřebu energie” – například v případě výpadku připojení.

Řada R52 nabízí 23 dBm výstupního RF výkonu ve srovnání s 20-21 dBm u většiny modulů LTE-M. „To zajišťuje stabilní připojení v náročných podmínkách pokrytí.” Vzorky jsou již k dispozici, objemová výroba se očekává ve třetím čtvrtletí.

Zdroj: rcrwireless.com

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS