Přeskočit na obsah

UScellular zaznamenává 42% meziroční nárůst zákazníků FWA

Podnikání společnosti UScellular v oblasti pevného bezdrátového přístupu nadále nabírá na síle, přičemž společnost oznámila, že během prvního čtvrtletí získala 124 000 zákazníků FWA, což je o 42 % více než ve stejném období loňského roku. Pro srovnání, UScellular přidal 87 000 ve čtvrtletí před rokem a každé čtvrtletí zaznamenává konzistentní postupný růst, včetně 106 000 FWA ve třetím čtvrtletí roku 2023 a 114 000 ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023.

Celkově společnost, která je v procesu zkoumání svých strategických alternativ, včetně potenciálních fúzí nebo akvizic, vykázala smíšené výsledky ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Výnosy ze služeb klesly o 2 %, ARPU s následnou splatností vzrostly o 3 % na 51,96 USD, a zatímco její celkové provozní výnosy se meziročně snížily z 986 milionů USD na 950 milionů USD, její škrty znamenaly, že čistý zisk za čtvrtletí vzrostl na 18 milionů USD ve srovnání s 13 miliony USD v prvním čtvrtletí roku 2023.

„V průběhu čtvrtletí jsme dosáhli dobrých hospodářských výsledků, které byly podpořeny růstem ARPU paušálních služeb a naším pokračujícím zaměřením na disciplínu výdajů. Dosáhli jsme také meziročního zlepšení odchodu zákazníků z postpaid služeb a pevné bezdrátové sítě pokračovaly ve své silné trajektorii růstu zákazníků,“ řekl prezident a generální ředitel společnosti UScellular Laurent Therivel. „Přestože jsme v prvním čtvrtletí zaznamenali určité meziměsíční zlepšení čistých přírůstků paušálních služeb, hrubé přírůstky paušálních telefonů jsou i nadále výzvou, což vedlo k poklesu čistých přírůstků paušálních tarifů v tomto čtvrtletí. Nedávno jsme provedli propagační změny, abychom zlepšili dynamiku předplatitelů paušálních telefonů a zároveň si udrželi finanční disciplínu.“

Společnost UScellular také poznamenala, že snížila míru odchodu z paušálních služeb o 4 %. Tržby z vybavení se také snížily, a to o 10 %. Tržby společnosti z věží však vzrostly z 24,7 milionu dolarů v předchozím roce na 25,4 milionu dolarů v posledním čtvrtletí.

Zkoumání strategických alternativ pro společnost je podle UScellular a její mateřské společnosti TDS „aktivní a probíhající“. Výhled mobilního operátora na celý rok se zatím nezměnil a zahrnuje kapitálové výdaje ve výši 550 až 650 milionů dolarů. TDS se zaměřuje na rozšiřování optických vláken, během prvního čtvrtletí přidala ke svým optickým aktivům 28 000 nových lokalit a hlásí nárůst širokopásmového připojení domácností o 6 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Zdroj: rcrwireless.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS 

Zdroj: ICT NETWORK NEWS