Přeskočit na obsah

Úspěšná prezentace českých podniků obranného průmyslu na veletrhu Defence and Security 2022

Na začátku září se v thajském hlavním městě Bangkoku zúčastnila delegace zástupců Ministerstva obrany ČR a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, doprovázená celou řadou zástupců společností obranného průmyslu, veletrhu Defence and Security 2022. Vedením delegace byl v zastoupení ministryně obrany Jany Černochové pověřen Aleš Vytečka, ředitel Agentury pro mezivládní obrannou spolupráci (AMOS).

Pavilon České republiky, organizován ve spolupráci MPO, Velvyslanectvím ČR v Bangkoku, CzechTrade a CzechInvest pod heslem „The country for the future“ se stal prostorem, kde své produkty představilo deset přímo zastoupených firem, další české podniky zastoupila na veletrhu AOBP. Skupina Colt-CZ Group prezentovala své produkty na vlastním stánku v těsné blízkosti českého pavilonu, přítomnost České republiky na veletrhu tak i díky velikosti výstavního prostoru nezůstala bez povšimnutí v konkurenci dalších národních pavilonů.

Předmětem jednání české delegace s představiteli ozbrojených složek byla bezpečnost v regionu jihovýchodní Asie a zajištění strategické spolupráce. O produkty českého obranného průmyslu projevili zájem nejvyšší vládní i armádní představitelé z různých zemí regionu – na českém pavilonu byl osobně přítomen bývalý ministerský předseda a současný ministr obrany Thajska Prajutch Čan-Oča. V průběhu veletrhu byli čeští výrobci představeni náčelníkovi generálního štábu Malajsie Affendimu bin Haji Buangovi a mnoha dalším vrcholným představitelům ozbrojených složek. Zástupci společností se v rámci delegace ČR účastnili jednání s představiteli pozemních, vzdušných i námořních sil Thajska, Filipín a Indie.

Společnosti českého obranného průmyslu jsou ve velké míře dlouhodobými a tradičními partnery ozbrojených složek mnoha asijských zemí, v regionu mají výrobky české provenience etablované renomé a jsou synonymem kvality a spolehlivosti. Zájem projevili armádní představitelé nejen o zbraně, vozidla, leteckou techniku, ale i o chytrá řešení společností zaměřujících se na nové technologie.

Akce tohoto typu jednoznačně ukazují, že obranný průmysl České republiky obstojí v silné zahraniční konkurenci. I z tohoto důvodu podporuje Ministerstvo obrany domácí výrobce v zahraničí a je připraveno přes AMOS poskytnout asistenci při realizaci obchodů na mezivládní úrovni.

Zdroj: mocr.army.cz

Foto: Náčelník Generálního štábu Malajsie; Autor: AMOS

Zdroj: IT SECURITY NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy