Přeskočit na obsah

V Dubaji zahajuje provoz nejdelší metro bez řidiče na světě

Systémy metra a tramvají jsou součástí širší multimodální sítě, která rozšiřuje možnosti cestování v emirátech propojením stanic metra s autobusovými, taxi a námořními službami.

Nejdelší metro bez řidiče na světě v Dubaji zahájilo provoz na základě nové 15leté smlouvy, kterou uděluje emirátský úřad pro silnice a dopravu (RTA).

Provoz metra a tramvají je společný podnik (Keolis-MHI1) vedený společností Keolis, který zahrnuje společnosti Mitsubishi Heavy Industries Engineering (MHI) a Mitsubishi Corporation (MC), které se významně podílejí na výstavbě a rozvoji dubajské sítě metra od roku 2005.

Přechodné období

Na základě této nové smlouvy společnost Keolis-MHI přijala po sedmiměsíčním přechodném období 1850 zaměstnanců, převážně od předchozího operátora.

“Dubajské metro v současné době tvoří páteř dopravních systémů v Dubaji. Spojuje důležité oblasti a poskytuje cestujícím bezpečnou a hladkou mobilitu. Obrovské úspěchy dubajského metra šly daleko za hranice emirátu,“ řekl Mattar Mohammed Al Tayer, generální ředitel a předseda představenstva výkonných ředitelů RTA.

“Metro ozdobilo globální profil Dubaje jako vynikajícího obchodního centra a klíčové destinace pro výjimečnou kvalitu života. Metro je skvělým doplňkem ikonických dubajských památek, protože využívá nejmodernější železniční technologie. “

Přechod aktiv a systémů si vyžádal zachování většiny pracovních sil předchozího operátora Serco, který získal rozsáhlé zkušenosti s provozováním a údržbou dubajských sítí metra a tramvají.

Aby usnadnil přesun, Keolis vyslal přechodový tým. To zahrnovalo 52 zaměstnanců věnujících se mobilizaci v terénu a 35 odborníků na provoz, údržbu, lidské zdroje, marketing a vztahy se zákazníky.

Nová smlouva zahrnuje 15 let složených z devítileté smlouvy na dobu určitou se třemi možnými dvouletými prodlouženími.

Keolis-MHI je zodpovědný za provoz a údržbu červených a zelených linek dubajského metra a provozování dubajské tramvaje. Společnost bude provozovat veškerá aktiva sítě metra a tramvají, od vlaků a řídicích center po stanice a související infrastrukturu, a bude poskytovat služby osobní dopravy, které zvládnou velké rozdíly v počtu cestujících.

Dubajské metro využívá technologii řízení vlaků (CBTC) založené na komunikaci úrovně 4 od společnosti Thales, která zvyšuje přepravní kapacitu zkrácením intervalu mezi vlaky. Systém má dvě linky (včetně trasy 2020) pokrývající celkem 90 km, včetně 16 km tunelu. Jeho 53 plně klimatizovaných stanic nabízí celou řadu zařízení, od maloobchodních prodejen po wifi.

Síť Dubaje funguje na 129 soupravách metra – 79 souprav metra Kinki Sharyo dodaných společností Mitsubishi v roce 2009 a 50 metropolitních vlacích postavených společností Alstom – a poskytuje snadný přístup na klíčová místa, včetně mezinárodního letiště v Dubaji, Burj Khalifa, Dubai Healthcare City a výstaviště Expo 2020, kde jsou Spojené arabské emiráty připraveny na hostování světové výstavy po dobu šesti měsíců od října 2021.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS