Přeskočit na obsah

V Káhiře se otevírá první egyptské zážitkové Smart Cities centrum

Společnost Siemens oznámila otevření prvního egyptského zážitkového centra Smart Cities, které zákazníkům nabízí pohlcující zážitek, který kombinuje skutečný a digitální svět.

Centrum představí nejnovější technologie pro vytváření udržitelné a efektivní infrastruktury, budov a průmyslových odvětví pro chytrá města. Sídlí v ústředí společnosti Siemens v Egyptě v Káhiře.

Realizace chytrého města

Smart Cities Experience Center si klade za cíl poskytovat bohaté zkušenosti založené na reálných zkušenostech z projektů a má pomoci zajistit úspěšnou realizaci chytrého města. V rámci tohoto konceptu mohou návštěvníci pochopit výhody přeměny současných komunit na chytrá města.

Mohou také pozorovat nejnovější technologie chytré infrastruktury pro budovy a města, včetně elektrifikace nízkého až středního napětí, energetického managementu, inteligentních řešení distribuce energie a systémů Scada pro správu veřejných služeb, jako je voda, plyn a elektřina.

„Inaugurace prvního egyptského centra pro zážitky ze Smart Cities vyvinutého společností Siemens je důležitým průlomem, který je v souladu s egyptskou strategií digitálního rozvoje,“ řekl Dr Mohamed Shaker, egyptský ministr elektřiny a obnovitelné energie.

“Podporujeme roli soukromého sektoru v komplexním rozvojovém procesu státu tím, že využíváme všechny aspekty vznikajících technologií a inovací, abychom umožnili plně integrovanou a efektivní platformu chytrého města.”

Inaugurace centra v Egyptě doplňuje digitální strategii země, která zahrnuje implementaci 17 chytrých měst. Cílem těchto měst je využít nejnovější technologie k usnadnění přechodu k integrované digitální společnosti.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS