Přeskočit na obsah

V Ubisoftu se schyluje ke stávce

Rok 2023 není pro Ubisoft zatím příliš úspěšný, o čemž svědčí další odložení hry Skull and Bones. Ke všem problémům se přidává stávka zaměstnanců.

Stávka ve společnosti Ubisoft – požadavek na lepší pracovní podmínky

Hlavním důvodem stávky je vysoká míra inflace, na kterou Ubisoft zatím nedokázal účinně reagovat. Její vysoká sazba se nepromítla do platů, což se zaměstnancům nelíbí. K tomu všemu se přidává špatný začátek fiskálního roku, který klidné situaci rozhodně neprospívá. Ubisoft možná zažívá nejhorší začátek roku za posledních deset let.

Odborový svaz zaměstnanců již nechce situaci řešit pokojnou cestou a prostřednictvím stávky vznesl několik požadavků: okamžité zvýšení všech platů o 10 % bez ohledu na roční nárůst, aby se kompenzovala inflace. Díky stovkám milionů eur, které obdržel od společnosti Tencent, jsou peníze v pokladnách zaměstnavatelů.

Zlepšení pracovních podmínek, zejména zavedení čtyřdenního pracovního týdne. Transparentnost v oblasti rozvoje pracovních sil na místní i celosvětové úrovni. důrazný závazek proti skrytému propouštění a odsouzení zneužívající politiky vedení, která nutí zaměstnance k výpovědi.

Obrázek: ubisoft.com

Zdroj: Gamers Generation

Zdroj: ICT NETWORK NEWS