Přeskočit na obsah

V Utahu bude spuštěn test pro bezdrátové nabíjení na silnici

Technologie in-motion (dynamického) bezdrátového nabíjení společnosti Electreon bude instalována na testovací dráze společnosti Aspire v North Logan v Utahu v létě 2022, aby poprvé předvedla technologii společnosti v Severní Americe. Spuštění testovacího zařízení přichází před prvním nasazením Electreonu na veřejné silnici v USA v roce 2023 v Detroitu – v partnerství s Michiganským ministerstvem dopravy.

Bezdrátové nabíjení na cestách

Demonstrace se bude skládat z 50 metrů dynamického hardwaru pro bezdrátové nabíjení na silnici instalovaného na testovací dráze Utah State University (USU). Na nákladním vozidle Kenworth bude nainstalován odpovídající hardware pro nabíjení z boku vozidla a budou také zahrnuty systémy řízení napájení a nabíjecí komunikační systémy.

Partneři usilují o to, aby místo fungovalo jako živé předváděcí zařízení pro ministerstva dopravy, další vládní úředníky, současné a potenciální průmyslové partnery, stejně jako potenciální partnery a klienty společnosti Electreon, aby zažili bezdrátové nabíjení, když se technologie přesune na trh..

Electreon uvedl, že tento projekt využije také jako testovací prostředí pro provádění budoucích programů integrace vozidel s výrobci automobilů.

Tato spolupráce na demonstračním projektu se společností Aspire má zčásti za cíl ověřit řešení technologie dynamického bezdrátového nabíjení pro několik nadcházejících pilotních projektů, které zahrnují Úřad pro vnitrozemský přístav v Utahu (Salt Lake City), dálnici Central Florida Expressway (Orlando, Florida) a rozvojové projekty v několika státech po celé zemi.

Electreon a Aspire také spolupracují na demonstračním projektu s Kiewit Corporation, jednou z největších inženýrských a stavebních společností v Severní Americe. Kiewit poskytne odborný pohled na procesy instalace a výstavby elektrických silnic.

Podpora přijetí EV

Inženýrské výzkumné centrum Aspire bylo spuštěno v září 2020 s 10letým grantem ve výši 50 milionů USD od National Science Foundation (NSF) s hlavním účelem podporovat široké přijetí elektrické dopravy prostřednictvím vývoje technologií a odstraňování překážek vedoucích k nízkým nákladům všudypřítomnou nabíjecí infrastrukturou.

Izraelská společnost Electreon je poskytovatelem bezdrátových nabíjecích řešení pro elektrická vozidla (EV), která poskytuje komplexní nabíjecí infrastrukturu a služby, které splňují potřeby a požadavky na efektivitu sdílených, veřejných a komerčních provozovatelů a spotřebitelů vozových parků.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Veletrh URBATECH 2023

První ročník veletrhu pro města a obce URBATECH, proběhne na Výstavišti České Budějovice v termínu 30. 3. – 1. 4. 2023. Významnou součástí bude i

Číst dále »
Generated by Feedzy