Search
Close this search box.

Verizon zkouší mmWave backhaul řešení od Verana Networks

Verizon zkouší nové řešení integrovaného přístupu a zpětného přenosu (IAB) 5G milimetrových vln (mmWave) od vývojáře řešení 5G RAN Verana Networks.

Podle společnosti Verana její multi-hop IAB řešení umožňuje malým buňkám mmWave 5G dodávat bezdrátové páteřní připojení dalším malým buňkám 5G a zároveň poskytovat 5G přístup k chytrým telefonům a zařízením s pevným bezdrátovým přístupem (FWA). To snižuje počet optických backhaul linek potřebných k vybudování mmWave 5G sítě o více než 90 %, tvrdí společnost.

„Spektrum milimetrových vln je bohaté a levné, ale poskytování pokrytí 5G pomocí tohoto spektra je dnes cenově nedostupné,“ uvedl Vedat Eyuboglu, generální ředitel a spoluzakladatel Verana Networks. „Za účelem transformace ekonomiky mmWave 5G nasazení staví Verana řešení mmWave 5G RAN s integrovaným víceskokovým bezdrátovým self-backhaul a několika dalšími inovacemi, které optimalizují náklady na systém, spotřebu energie a výkon. Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat se společností Verizon, abychom tuto vizi proměnili ve skutečnost.“

Pro Verizon představuje mmWave 5G slibný růstový vektor a na nejnovějším Snapdragon Summit společnosti Qualcomm, Brian Mecum, viceprezident operátora pro technologii zařízení, řekl, že to, co dokáže mmWave, je „docela směšné“ a dodal, že „podniky a zákazníci chtějí rychlost, bezpečnost a úsporu nákladů, které nabízí”.

Verizon začal s mmWave 5G brzy, spustil předstandardní domácí širokopásmovou službu s pevným bezdrátovým přístupem na vybraných trzích a poté ji aktualizoval, aby odpovídala specifikacím 3GPP. Od té doby Verizon podstatně rozšířil službu a rozšířil svou nabídku mmWave o spektrum C-Band pod 6 GHz.

Zdroj: rcrwireless.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS