Přeskočit na obsah

Vládní datové centrum na Jamajce získalo upgrade za 3,8 milionu dolarů

Vládní datové centrum na Jamajce dostalo modernizaci za 600 milionů J$ (3,8 milionu USD).

Je známé jako datové centrum eGov a v roce 2020 začaly práce na projektu upgradu, který řídila jednotka pro implementaci transformace (TIU).

Upgrade zvýšil kapacitu úložiště datového centra o více než 100 procent, z 615 na 1 300 terabajtů.

TIU také zrekonstruovala fyzické zařízení a zavedla nástroje pro automatizovanou správu jak v primárním datovém centru eGov, tak v místě obnovy po havárii v St Catherine.

Ministr financí a veřejné služby Dr. Nigel Clarke o modernizaci řekl: „Jde o to, aby vláda byla efektivnější, pokud jde o rozmístění a využití technologií pro výkon funkcí vlády. Je úžasné to vidět ale je třeba udělat mnohem víc. Ale s tím, co bylo doposud uděláno, vidím, jak se do vlády přináší obrovská efektivita a také se do operací vlády dostává bezpečnost.“

Cloudová platforma Government of Jamaica (GOJ) byla také upgradována, aby byla uživatelům přidána větší kapacita.

Clarke dodal: „Jamajka vyhraje, když máme efektivní datové centrum, které může poskytovat software jako službu, infrastrukturu jako službu, platformu jako službu, takže lidé na ministerstvech, odděleních a agenturách (MDA) mohou dělat svou práci a nemusíme se starat o tyto detaily, když máme strategické kontaktní místo.”

Kromě upgradů datových center implementovala TIU kolem 31 kilometrů vysokorychlostního vlákna v celé metropolitní oblasti Kingston, která propojila přibližně 250 MDA na cestě.

Podle webu eGov Jamaica je datové centrum kompatibilní s Tier-II a nabízí nepřetržitou dostupnost a zabezpečení. Toto zařízení nabízí kolokační služby od jednoho 1U serveru až po plné racky. Zákazníci mohou poskytnout své vlastní stojany nebo si je pronajmout od eGov.

Jamajka má malý trh s datovými centry. DataCenterCatalogue uvádí dvě zařízení v zemi: Caymanas Data Center a NBC Disaster Recovery Site, zatímco Cloudscene uvádí datové centrum Digicel v Kingstonu.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Foto: Facebook/eGov Data Centre in Jamaica

Zdroj: DATACENTER NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS