Přeskočit na obsah

Vodafone se připojuje k LF Edge a podpoří průmyslový internet

LF Edge, zastřešující organizace v rámci Linux Foundation, oznámila, že Vodafone se připojil k projektu jako nový člen.

Mezi další členy LF Edge patří AMD, American Tower, Arm, AT&T, Baidu, Charter Communications, Dell Technologies, F5, Fujitsu, HP, Huawei, Intel, IBM, NTT, Radisys, RedHat, Samsung, Tencent, VMware a Western Digital.

Nové členství umožní Vodafonu využít kolektivní schopnosti open source edge computingu k vývoji pokročilých sítí určených pro aplikace, které vyžadují nízkou latenci a vysokou spolehlivost, jako jsou 5G, IoT, rozšířená a virtuální realita a autonomní vozidla.

„Aktivní účast Vodafonu podpoří naše úsilí o vývoj robustnějších a interoperabilnějších rámců edge computingu, zejména o posílení konektivity 5G a mobilních privátních sítí. Jejich zapojení zajišťuje, že tyto technologie jsou přizpůsobeny tak, aby splňovaly vyvíjející se požadavky různých průmyslových odvětví,“ řekl Arpit Joshipura, generální ředitel pro sítě, edge a IoT v Linux Foundation.

Justin Shields, technický ředitel společnosti Vodafone Business, poznamenal, že jako přední člen LF Edge může Vodafone přinést své vlastní poznatky v oblasti zdrojového kódování v edge computingu přední vývojářské komunitě, takže může být přínosem pro mnohem více organizací a jednotlivců. „Partnerství s dalšími společnostmi a vývojáři je klíčem k uvolnění příležitostí v edge computingu pro podporu aplikací s ultra nízkou latencí, které posunou průmyslový internet kupředu,“ řekl Shields.

Vodafone také uvedl, že je aktivním členem mateřské organizace LF Edge, Linux Foundation, která poskytuje neutrální centrum pro téměř 780 000 vývojářů a tisíce organizací, aby mohli kódovat, spravovat a škálovat otevřené technologické projekty a ekosystémy.

V samostatné zprávě britský operátor uvedl, že jeho účast je podpořena jeho novým projektem pro LF Edge s názvem InstantX, který nabízí mnoho potenciálních aplikací pro podporu průmyslového internetu.

Vodafone zdůraznil, že průmyslový internet bude umožněn programovatelnými samostatnými sítěmi 5G, edge computingem a otevřenými API. Propojení strojů a aplikací s cloudovými službami poháněnými umělou inteligencí se stane stejně běžnou záležitostí jako komunikace prostřednictvím platforem sociálních médií, uvedla telekomunikační společnost a dodala, že InstantX je klíčem k této vizi, protože je navržen tak, aby zajistil bezpečnou a spolehlivou výměnu a distribuci dat v reálném čase mezi uživateli v určité geografické oblasti. Využívá „vzdálený“ nebo „průmyslový“ výpočetní výkon, který funguje tak, že umisťuje menší průmyslové servery mimo hlavní datové centrum, ale blíže k uživatelům, uvedl operátor.

Vodafone uvedl, že v rámci InstantX vyvinul několik aplikací. Například již úspěšně otestoval vylepšené systémy bezpečnosti silničního provozu v několika evropských zemích. To umožňuje chodcům, cyklistům a motoristům a jejich vozidlům vzájemně sdílet důležité informace, jako jsou varování před nebezpečím a obtížné podmínky na silnici.

Mezi další potenciální využití patří koordinace a řízení autonomních robotů v chytrých továrnách, aby se zabránilo kolizím s jinými stroji a lidmi. Může také pomoci sledovat, monitorovat a ovládat bezpilotní letouny nesoucí životně důležité zásoby, uvedl britský operátor.

Zdroj: rcrwireless.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS 

Zdroj: ICT NETWORK NEWS