Search
Close this search box.

Vodafone Spain plánuje, že 5G pokrytí dosáhne 82 % populace do konce roku 2024

Vodafone Spain nedávno získala společnost Zegona Communications a očekává, že její 5G síť dosáhne pokrytí 82 % španělské populace do konce tohoto roku, uvedla společnost v prohlášení. Do konce roku 2024 dosáhne infrastruktura 5G sítě společnosti celkem 2 700 obcí po celém Španělsku. V současné době má více než 2 miliony zákazníků neomezené datové tarify 5G, uvedla společnost. Vodafone také uvedla, že nasadí 5G ve 147 městech s méně než 1 000 obyvateli a ve 553 městech mezi 1 000 a 50 000 obyvateli, aby podpořila technologii 5G ve venkovských oblastech země.

Pět let po spuštění své první 5G sítě má Vodafone ve svém portfoliu více než 60 zařízení a vyvinula více než 200 praktických případů 5G ve spolupráci s administrativami, společnostmi a startupy v různých sektorech, včetně nouzových situací, dopravy, zdravotnictví, průmyslu 4.0, turismu nebo zemědělství, mimo jiné. Julia Velasco, ředitelka technologie a provozu ve Vodafone Spain, uvedla: „Naším cílem je poskytovat nejlepší konektivitu a usnadnit digitální inkluzi, aby si uživatelé vždy užívali nejlepší síťový zážitek odkudkoli. Bylo prokázáno, že zvýšení úrovně digitalizace automaticky vede ke zvýšení produktivity a HDP.“

Vodafone původně spustila 5G služby ve Španělsku prostřednictvím architektury Non-Standalone (NSA) v roce 2019, zatímco společnost spustila předkomerční 5G Standalone (SA) síť v červnu 2021. V lednu 2022 Vodafone Spain oznámila zahájení počátečního nasazení 5G pokrytí prostřednictvím frekvence 700 MHz ve 109 obcích ve 30 provinciích po celé zemi, poté co společnost získala spektrum v pásmu 700 MHz v červenci 2021.

Skupina Vodafone nedávno dokončila prodej své španělské operace společnosti Zegona Communications za 5,4 miliardy dolarů. Vodafone a Zegona dříve uvedly, že uzavřou licenční smlouvu na značku, která umožní používání značky Vodafone ve Španělsku až na 10 let po dokončení. Vodafone a Zegona uzavřou další přechodná a dlouhodobá ujednání o službách včetně přístupu k nákupu, IoT, roamingu a službám operátorů. Transakce byla schválena španělskou vládou poté, co Zegona zaručila kontinuitu služby a plánovala budoucí investice, zejména do mobilního pokrytí technologií 5G, a také přijala opatření, která zaručují finanční solventnost. Kromě toho se Zegona také zavázala udržovat relevantní smlouvy s národní správou a udržovat stabilitu ve strategických aktivech společnosti, uvedla Rada ministrů.

Vodafone Spain nedávno oznámila plány na propuštění až 1 198 zaměstnanců ve společnosti po akvizici společností Zegona. Toto číslo představuje více než jednu třetinu celkového počtu zaměstnanců společnosti. Španělský operátor rozhodnutí obvinil z ekonomických, výrobních a organizačních faktorů, zdůrazňujíc „významné finanční a obchodní zhoršení, kterému společnost v poslední době čelila“.

Zdroj: rcrwireless.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS 

Zdroj: ICT NETWORK NEWS