Search
Close this search box.

Vodárenská společnost ve Spojeném království implementuje pokročilou infrastrukturu měření

Britská vodárenská společnost Essex & Suffolk Water spolupracuje s poskytovatelem digitálních technologií Connexin na implementaci pokročilé měřicí infrastruktury (AMI) internetu věcí (IoT) pro řízení zavádění chytrých vodoměrů.

Na základě dohody budou měřiče rozmístěny v regionech Essex a Suffolk a pro společnost Connexin je to třetí hlavní vítězství v oblasti inteligentních vodoměrů po Yorkshire Water a Severn Trent Water.

Řešení měřiče jako služby

Connexin tvrdí, že ocenění IoT měření je největší svého druhu v sektoru zásobování vodou ve Spojeném království. Dodávka komplexního řešení měřiče jako služby pokryje požadavky na inteligentní měření vody v Essexu a Suffolku a zároveň podpoří spotřebu Ofwat na hlavu (PCC) a cíle úniků. Vodárenská společnost se také zavázala zajistit, že do roku 2035 budou všechny vodoměry chytré.

Instalace nízkoenergetické síťové infrastruktury LoRaWAN s dlouhým dosahem společnosti Connexin umožní komunikaci s Head End System (HES) společnosti Temetra, odesílání dat z inteligentních vodoměrů prostřednictvím síťové infrastruktury Connexin AMI pro efektivní analýzu zpráv z celé sítě na dálku v reálném čase.

Connexin nainstaluje do konce roku 2025 164 000 vodoměrů Itron, do roku 2030 612 000 vodoměrů a do roku 2035 celkem až jeden milion vodoměrů.

V příštích 11 letech bude Connexin poskytovat bezdrátovou komunikační síť až pro jeden milion domácností a podniků, což znamená vzdálený přístup k odečtům vodoměrů, což zvýší viditelnost využití a pomůže zákazníkům převzít kontrolu nad jejich účty. Síť Connexin bude vodárenskou společnost podporovat při identifikaci a snižování úniků z domácností v Essexu a Suffolku. Dojde ke snížení množství plýtvané vody v některých regionech země, které jsou nejvíce ohroženy vodou.

„Naše partnerství se společností Connexin je základním kamenem pro podporu naší ambice zavádění inteligentních měřičů v těchto regionech a jsme nadšeni, že můžeme jejich rozsáhlé znalosti a zkušenosti přenést do našeho pracovního programu,“ řekl Gary Adams, vedoucí programu Smart Transformation Program ve společnosti Essex & Suffolk Water.

Dodal: „Jsme nadšení pro životní prostředí a naše cíle snížit spotřebu i úniky a vytvořit pro naše zákazníky systém s vyšší účinností vody. Naše zavádění inteligentního měření to podpoří a poskytne cenný pohled na to, jak může průmysl lépe porozumět tomu, kde se voda používá, a zajistit, že se o ni budeme do budoucna starat.“

„Víme, že přibližně 18 procent našich tuzemských zákazníků má úniky ze svého majetku, což má přímý dopad na hodnotu jejich účtu. Prostřednictvím této chytré konektivity budeme schopni detekovat úniky na straně zákazníků přesněji a rychleji než dříve, abychom našim zákazníkům pomohli udržet jejich účty co nejnižší. Hodinová data nám také umožní pracovat s našimi zákazníky, abychom ukázali, kolik vody spotřebovávají, a poskytnou návod, jak ji snížit, abychom pomohli zlepšit životy lidí a chránit naše životní prostředí.“

Společnosti Connexin byla udělena smlouva na poskytování nové infrastruktury až na 15 let, zpočátku na pět let s možností prodloužení o dalších 10 let.

„Zajištění největšího kontraktu na měření vody ve Spojeném království je závazek k blahobytu našich komunit a zachování našeho nejcennějšího zdroje,“ řekl Dan Preece, viceprezident pro vodu a veřejné služby ve společnosti Connexin: „Společně připravujeme cestu pro propojenější, efektivnější a odpovědnější svět – jedna kapka po druhé.“

The Asset Management Period 8 (AMP8) začíná 1. dubna 2025 a týká se všech vodárenských společností v Anglii a Walesu. Účelem AMP8, stanovených průmyslovým regulátorem Ofwat, je zvýšit efektivitu a úroveň služeb v rámci odvětví. Očekává se, že AMP8 změní závazky vodního průmyslu vůči změně klimatu a očekávání zákazníků v oblasti služeb, společnosti a životního prostředí.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS