Přeskočit na obsah

Volkswagen integruje do svých vozidel chatovací systém ChatGPT

Německá automobilka Volkswagen integruje do svých vozidel populární chatovací systém ChatGPT založený na umělé inteligenci (AI). Firma oznámila, že ChatGPT bude součástí jejího hlasového asistenta IDA. První vozidla se systémem ChatGPT automobilka představila na mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas. Zákazníkům v Severní Americe a Evropě budou tyto vozy dostupné od druhého čtvrtletí, uvedla agentura Reuters.

Podle vedoucích představitelů Volkswagenu dokáže umělá inteligence reagovat na řadu různých požadavků ze strany uživatelů. Může například zvýšit teplotu v automobilu, pokud uslyší větu „Je mi zima“.

„Naši zákazníci si nechtějí nastavovat sedadla ručně,“ řekl na veletrhu CES člen představenstva značky Volkswagen Kai Grünitz, který je zodpovědný za technický rozvoj. „Chtějí využívat systémy umožňující hlasový dialog,“ dodal.

Chatovací systém ChatGPT vyvinula společnost OpenAI podporovaná Microsoftem. Firma předloni v listopadu ChatGPT zdarma zpřístupnila veřejnosti a systém si rychle získal velkou popularitu.

TZ

Zdroj: B2B NETWORK NEWS