Přeskočit na obsah

Výdaje na mobilitu jako službu vzrostou o více než 350 procent

Mobility-as-a-service (MaaS) bude do roku 2027 celosvětově generovat příjmy ve výši 92 miliard USD; podle studie společnosti Juniper Research vzroste z 20 miliard dolarů v roce 2022.

Juniper, uvádí, že hlavními hnacími silami budou náklady a pohodlí řešení MaaS a zvýšené investice do infrastruktury MaaS.

Integrace MaaS s ekosystémy chytrých měst

Zpráva naléhá na orgány pro plánování dopravy, aby zaujaly holistický přístup k městské mobilitě integrací MaaS do širšího ekosystému inteligentních měst, aby mohly využívat data ze senzorů inteligentních měst v reálném čase a maximalizovat snížení kongescí a znečištění.

Platformy MaaS poskytují spotřebitelská řešení městské dopravy, jako je autobus, metro a další, vše integrované do jediné platformy, což uživatelům umožňuje organizovat multimodální cestu prostřednictvím jednoho fakturačního vztahu.

Zpráva předpovídá, že do roku 2027 bude 65 procent celosvětových příjmů z MaaS generováno prostřednictvím předplatného: za paušální měsíční poplatek získají uživatelé přístup k různým dopravním službám, které poskytují nákladově efektivnější a pohodlnější nabídku přepravy.

Zpráva však předpokládá, že současné používání modelu zpoplatnění ad hoc bude i nadále klíčové pro podporu důvěry spotřebitelů; umožnit potenciálním uživatelům vyzkoušet si cesty MaaS za jednorázový poplatek. Modely ad hoc umožňují uživatelům platit za jednu cestu, spíše než se zavazovat k trvalému předplatnému.

„Možnost platit za jednu cestu v aplikaci, a to i přes využití více druhů dopravy, vytvoří uživatelům značné úspory nákladů ve srovnání s individuálními tranzitními službami,“ uvedla autorka výzkumu Cara Maloneová.

“Platformy MaaS musí podporovat tyto úspory, aby přilákaly uživatele od zavedených dopravních služeb a k plánům předplatného pro služby MaaS.”

Vzhledem k tomu, že počet obyvatel měst během příštích pěti let vzroste, musí orgány pro plánování přepravy zvážit potenciál řešení MaaS ke zmírnění kongescí a snížení znečištění ze soukromých vozidel.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy