Search
Close this search box.

Worldline migruje na Google Cloud Platform

Globální společnost poskytující platební služby Worldline podepsala dohodu o migraci svých operací na Google Cloud Platform.

Toto partnerství je dalším vývojem programu Worldline „Move to Cloud“ a poskytovatel plateb bude moci využívat infrastrukturu Google Cloud. Společnost také využije analýzu dat a nabídky AI od Googlu k vývoji nových platebních produktů a systémů.

Kromě toho bude Google využívat Worldline jako jednoho ze svých klíčových poskytovatelů plateb v Evropě a bude mít přístup k podpoře více platebních sítí a přeshraničních konverzí.

„Chceme-li být průkopníkem v měnících se platebních prostředích a nejen splnit, ale předvídat očekávání zákazníků, je klíčové spojit naši Paytech DNA s technologickými schopnostmi skutečného lídra na trhu,“ řekl Gilles Grapinet, generální ředitel společnosti Worldline.

„Jsme velmi hrdí na to, že můžeme expandovat a posílit naše partnerství jako poskytovatele plateb pro Google v Evropě. Naše hluboké porozumění tržní infrastruktuře v kombinaci s technologickými znalostmi a rozsahem Google Cloud urychlí dobu uvedení na trh a zajistí našim zákazníkům a trhům hmatatelný úspěch.“

Generální ředitel Google Cloud Thomas Kurian dodal: „Naše partnerství se společností Worldline podtrhuje širokou škálu příležitostí, které bezpečné a spolehlivé cloudové technologie, datové analýzy a umělá inteligence mohou přinést obchodníkům a finančním institucím. Spojením silných stránek našich dvou společností můžeme urychlit inovace v platebním průmyslu.“

Podle integrované zprávy Worldline 2022 je tříletá strategie společnosti „podložena investicemi do cloudové migrace“. V té době společnost migrovala přibližně čtvrtinu své infrastruktury do cloudu.

Tato zpráva také uvádí: „Worldline posílila své operace v Evropě v devíti konsolidovaných, propojených, vysoce bezpečných a plně redundantních datových centrech distribuovaných ve třech nezávislých zónách dostupnosti nazvaných “Cloud Areas”. Evropské centrum datových center Worldline pokrývá plochu více než 9 500 m² a provozuje přibližně 22 000 serverových fyzických zařízení a přibližně 50 000 virtuálních strojů s úložnou kapacitou přibližně 40 PB dat.”

Společnost se chlubí nabídkou více modelů doručování, od „tradičních datových center“ po cloud. Navzdory tomu zpráva dodává: „Aby byly naše služby ještě flexibilnější a pohotovější, usilovně pracujeme na modernizaci našich softwarových aktiv, aby byly zcela cloudové.“

V roce 2022 si společnost vybrala Edge-to-cloud společnosti HPE GreenLake pro upgrade své platební platformy. Tehdejší zprávy naznačovaly, že stará datová IT infrastruktura Worldline bude po přechodu vyřazena z provozu.

Společnost Worldline již byla zákazníkem služby Google Cloud a již dříve migrovala svou platformu „Integrale Control“ do cloudu, aby se mohla úspěšně škálovat, aby uspokojila poptávku. Podle příspěvku Google Cloud začali tito dva spolupracovat v roce 2020.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: Pixabay

Zdroj: ICT NETWORK NEWS