Search
Close this search box.

Yotta spouští datové centrum v GIFT City v Indii

Společnost Yotta Data Services spustila své nové cloudové datové centrum v GIFT City v Indii.

Yotta G1, oficiálně připravená k provozu, je prvním zařízením společnosti v Gudžarátu a pátým v celé Indii.

Datové centrum má prostor pro více než 350 racků a 2MW IT kapacity, kterou lze škálovat podle poptávky.

Yotta G1 se nachází uvnitř zóny Mezinárodního centra finančních služeb (IFSC) v Gandhinagar’s Gujarat International Finance Tec-City (město GIFT). Podle společnosti může fungovat pro globální zákazníky pro kolokaci, cloud computing a funkce úložiště a jako místní datové centrum nebo „digitální velvyslanectví“ pro zákazníky s požadavky na suverenitu.

Členství v IFSC poskytuje datovému centru přístup k bezplatné směnitelnosti deviz a liberalizovanému regulačnímu prostředí.

„Stát Gujarat s GIFT City byl v popředí poskytování životaschopné a udržitelné platformy pro globální podniky, aby si založily základnu v Indii. Zřízení zóny IFSC je dalším důkazem jejich vize pro společnosti poskytující finanční služby,“ řekl spoluzakladatel a předseda představenstva Yotta Darshan Hiranandani.

Yotta vlastněná Hiranandani má také cloudová datová centra v Noidě a Navi Mumbai, z nichž obě budou hostit nedávno spuštěnou cloudovou platformu Shakti. Společnost také vyvíjí další datová centra v Bombaji a Dháce v Bangladéši. Společnost také provozuje nebo vyvíjí Edge pobočky v Lucknow, Guwahati, Bhubaneshwar, Coimbatore, Indore, Nagpur, Jaipur a Chandigarh.

Minulý měsíc v GIFT City zahájila společnost CtrlS datové centrum v hodnotě 30 milionů dolarů. Velikost a kapacita uvedeného zařízení nebyla sdílena.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: svstudioart/Freepik

Zdroj: ICT NETWORK NEWS